Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Trwa rekrutacja do 8. edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Trwa rekrutacja do 8. edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja już po raz 8. uruchamia program Akademia Liderów. Poprzez Akademię docieramy do młodych osób, dla których ważne są tematy społeczne i które chcą działać na rzecz dobra wspólnego. Jesteśmy przekonani, że biorąc odpowiedzialność za sprawy swoich społeczności, młodzi ludzie mogą zmieniać świat.

Akademia Liderów przygotowuje młodych liderów do realizacji autorskich projektów społecznych, a w przyszłości brania odpowiedzialności za wspólne sprawy i opiekę nad osobami potrzebującymi pomocy. Projekty realizowane przez młodzież w ramach Akademii mogą dotyczyć różnych tematów, rozpoznawanych przez nich jako ważne dla ich społeczności. Są to tematy związane z historią i pamięcią o ważnych postaciach, czy rocznicach, a także projekty promujące działania obywatelskie i wolontariat, projekty charytatywne, samopomocowe, dotyczące więzi międzypokoleniowych oraz projekty na temat ochrony środowiska naturalnego. Wiemy, jak ważne jest współdziałanie, umiejętność inspirowania innych do działania, dlatego każdy młody lider ma za zadanie do swojego projektu zaangażować minimum 3 wolontariuszy, którzy pomogą mu w realizacji zadań.

Podczas Szkoły Letniej, odbywającej się na początku lipca na terenie historycznego opactwa benedyktynów w Tyńcu, odbywają się warsztaty liderskie, a także spotkania z inspirującymi gośćmi. Przez 10 dni, uczestnicy intensywnie zdobywają wiedzę o tym, jak skutecznie prowadzić projekty społeczne. Uczą się wyznaczania celów, budowania zespołu, zarządzani, czy fundraisingu. Oprócz nabywania kompetencji, ważnym aspektem Szkoły jest stworzenie przestrzeni do podejmowania refleksji nad tym, co ważne, do zastanowienia się nie tylko nad sposobami działania, ale także nad celami i ideami, które temu działaniu przyświecają. Spotkania z inspirującymi gośćmi, przedstawicielami świata polityki, filozofii, nauki, czy kultury, pozwala młodym ludziom dostrzec w szerszej perspektywie, czym jest społeczne zaangażowanie.

Po szkole letniej każdy z uczestników ma za zadanie zrealizować własny autorski projekt. Do tej pory młodzi liderzy prowadzili już gry miejskie, festiwale, turnieje debat, reżyserowali sztuki teatralne, angażowali rówieśników do sprząta w lasach, czy do wspólnego odwiedzania lokalnego domu spokojnej starości. 

Uczestnicy Akademii otrzymują od Fundacji również całoroczne stypendium, a także mogą korzystać z pomocy indywidualnego tutora, który wspiera ich na etapie realizacji projektu.

Akademia Liderów jest wyjątkowym programem, który łączy dawanie młodzieży merytorycznego wsparcia, inspirowanie do intelektualnego rozwoju, a także stworzenie przestrzeni do budowania relacji przyjaźni pomiędzy uczestnikami i branie odpowiedzialności za ważne sprawy.

Rekrutacja do Akademii Liderów potrwa do 2 kwietnia 2023, rejestracja odbywa się poprzez formularz na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia

Aby wziąć udział w programie należy poprzez formularz zgłosić swoją kandydaturę wraz z pomysłem na projekt społeczny, historyczny, lub obywatelski i opinią od ważnej osoby dorosłej (wychowawcy, trenera, instruktora harcerskiego, proboszcza). Można zgłaszać się indywidualnie lub w parze projektowej. Do udziału w Akademii Fundacja zakwalifikuje 30 osób – autorów najciekawszych pomysłów na działanie.

Co o Akademii mówią nasi absolwenci

"To było niesamowite przeżycie, jestem wdzięczna, że mogłam poznać tylu pełnych chęci do działania rówieśników i inspirujących tutorów. Poza tym tematy, o których się tutaj uczyliśmy były pomocne, dobrze zorganizowane i na prawdę nie mogę się doczekać realizacji mojego projektu i dalszej współpracy z Fundacją. Uwielbiam Was!"

"Niezwykli w Akademii byli ludzie. Każdy uczestnik ma swoją pasję i gdy o niej opowiadali widać było jak błyszczą mu się oczy. Pierwszy raz z fascynacją słuchałam o polityce, historii czy muzyce. 10 dni minęło nadzwyczaj szybko w świetnej atmosferze, pełnej wzajemnego wsparcia i nadziei, że młodzi ludzie mogą zmieniać świat."

"Pomimo moich początkowych obaw Akademia Liderów to jedno z najlepszych przeżyć jakie mnie spotkało w życiu. Otwartość ludzi, którzy zostali tu zakwalifikowani i atmosfera budowana przez wolontariuszy, opiekunów i tutorów sprawiła, że nie chce się stąd wyjeżdżać."

Akademię Liderów możemy prowadzić dzięki naszym darczyńcom, dla których tak jak dla nas ważny jest rozwój kolejnych pokoleń Polaków potrafiących i chcących być liderami wspólnych i ważnych spraw. Bardzo dziękujemy za to wsparcie!

Chcesz razem z nami wspierać młodych liderów? 

Przekaż darowiznę: Fundacja Świętego Mikołaja nr konta 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Akademię Liderów”.

Gabriela Dzierżanowska


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.