Już w najbliższy poniedziałek, 11 listopada w krakowskim Instytucie Myśli Józefa Tischnera rozpocznie się cykliczne seminarium poświęcone teorii idei Platona.
Seminarium odbywać się będzie w cyklu dwutygodniowym. W jego trakcie omówione zostaną dialogi Platona wraz z neokantowskim komentarzem Paula Natorpa (Teoria Idei Platona: wprowadzenie do idealizmu, 1921). Teksty omawiane na seminarium można znaleźć na profilu facebookowym seminarium. Na wydarzenie zapraszają: Kwartalnik Kronos, Instytut Myśli Józefa Tischnera oraz IFiS UP.
Pierwsze spotkanie już w najbliższy poniedziałek 11 listopada o godz. 16.45. Miejsce spotkania: Instytut Myśli Józefa Tischnera przy u. Sławkowskiej 14 w Krakowie.
Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).