Teologia Polityczna realizuje projekt „Europa otwarta – polskie i czeskie spojrzenie na wspólne dziedzictwo kulturowo-intelektualne”

Teologia Polityczna realizuje projekt „Europa otwarta – polskie i czeskie spojrzenie na wspólne dziedzictwo kulturowo-intelektualne”

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że we współpracy z Instytutem Obywatelskim w Czechach (Občanský Institut) oraz dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Teologia Polityczna uruchomiła projekt „Europa otwarta – polskie i czeskie spojrzenie na wspólne dziedzictwo kulturowo-intelektualne”. Chcemy w ten sposób przyczynić się do wzmocnienia współpracy polsko-czeskiej na różnych polach – międzynarodowym, kulturalnym oraz społecznym.

Projekt składa się z kilku elementów. W jego ramach powstanie m.in. specjalny numer tygodnika internetowego „Teologia Polityczna Co Tydzień” poświęcony współczesnym relacjom polsko-czeskim oraz wspólnemu dziedzictwu kulturalno-intelektualnemu obu narodów. Kolejnym przedsięwzięciem – przewidzianym do realizacji po publikacji tygodnika – będzie organizacja międzynarodowej debaty, w której udział wezmą intelektualiści z Czech i Polski.

Projekt „Europa otwarta – polskie i czeskie spojrzenie na wspólne dziedzictwo kulturowo-intelektualne” zostanie zrealizowany m.in. dzięki wizycie studyjnej redaktorów „Teologii Politycznej Co Tydzień” w Czechach, umożliwiającej zacieśnienie współpracy intelektualnej pomiędzy polskim i czeskim partnerem, a także przeprowadzenie wywiadów z ważnymi uczestnikami współczesnej debaty ideowej w Czechach. Celem projektu jest uzyskaniu integralnego, całościowego dyskursu na temat obu tożsamości i ich znaczenia dla dzisiejszego położenia Polski i Czech w Europie. A także wzmocnienie współpracy polsko-czeskiej na polu międzynarodowym, kulturalnym i społecznym.

*

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie Forum Polsko-Czeskie 2020.

logotypMSZ A kolor2


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.