Debata: Koniec Kościoła w Polsce? Wokół książki „Bóg a sprawa polska”

Debata: Koniec Kościoła w Polsce? Wokół książki „Bóg a sprawa polska”

Czy przewidywania teorii sekularyzacji, zgodnie z którą religijność zamiera wraz z wzrostem dobrobytu, potwierdzają się w Polsce? Czy jesteśmy świadkami „końca katolickiej Polski"? We wtorek, 24 września podczas debaty w Teologii Politycznej będziemy dyskutować o tym, co i dlaczego dzieje się z wiarą Polaków.

Czy Polacy, zgodnie z założeniami teorii sekularyzacji, wraz ze wzrostem poziomu edukacji i zamożności stają się świeckim społeczeństwem? Jak w przyszłości będą kształtować się relacje na linii państwo-kościół na gruncie bieżących wydarzeń? Jakie ramy teoretyczne trafnie ujmują to, co dzieje się obecnie z religijnością Polaków? Te pytania chcemy zadać prof. Mirosławie Grabowskiej, autorce książki „Bóg a sprawa polska. Poza granicami teorii sekularyzacji”, będącej zestawieniem wieloletnich badań nad kondycją wiary religijnej Polaków i próbą jej socjologicznej interpretacji. Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy uznanych komentatorów życia religijnego w Polsce.

W dyskusji udział wezmą:
prof. Mirosława Grabowska – socjolog, dyrektor CBOS i autorka książki „Bóg a sprawa polska. Poza granicami teorii sekularyzacji”;
ks. prof. Jacek Grzybowski – filozof, wykładowca i duszpasterz akademicki;
dr Barbara Fedyszak-Radziejowska – socjolog, członkini Narodowej Rady Rozwoju;
red. Grzegorz Górny – dziennikarz, publicysta, komentator życia religijnego w Polsce.
____________
Gdzie: Redakcja Teologii Politycznej, ul. Koszykowa 24/7
Kiedy: 24 września
Godz. 18.00
Wstęp wolny!

Wydarzenie na Facebook
____________
Spotkanie odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Patriotyzm


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.