Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Mikołaj Marczak zaprasza na debatę i film o fenomenie powstańczych małżeństw

Mikołaj Marczak zaprasza na debatę i film o fenomenie powstańczych małżeństw

„W ciągu 63 dni Powstania Warszawskiego zostało udzielonych ponad 256 ślubów. To cztery śluby dziennie, czyli dosyć dużo – mówił w radiowej audycji „Siódma 9” Mikołaj Marczak z Teologii Politycznej. Fenomen małżeństw powstańczych będzie jednym z tematów debaty w naszej redakcji. Wraz z zaproszonymi prelegentami obejrzymy również film dokumentalny „Epidemia miłości”.

Już jutro, 19 września, spotkamy się w redakcji Teologii Politycznej przy ul. Koszykowej 24/7, aby obejrzeć film «Epidemia miłości» autorstwa Macieja Piwowarczuka, opowiadający historie kilku wybranych par, które zawarły związki małżeńskie w trakcie Powstania Warszawskiego. 

– Po projekcji chcemy porozmawiać o tych historiach z reżyserem filmu. Ale co ważniejsze także jednym z ostatnich żyjących powstańców z batalionu «Zośka», panem Jakubem Nowakowskim ps. «Tomek» – mówił Mikołaj Marczak w rozmowie z redaktorem Marcinem Fijołkiem. Przypomniał, że w debacie udział weźmie również Małgorzata Czerwińska-Buczek, autorka kilku książek przywołujących w bezpośrednich rozmowach z Powstańcami okupacyjne i powstańcze realia. 

– Generalnie będziemy chcieli porozmawiać o wartościach, które stały za powstańcami. Co im przyświecało podczas tego zrywu – mówił Mikołaj Marczak. – Wyjdziemy od lżejszego tematu, czyli od ślubów, które zostały zawarte w czasie Powstania Warszawskiego – kontynuował. – Jak wiemy, nie wszystkie małżeństwa przetrwały, nie wszystkie były udane. To były chwile bardzo emocjonalne, graniczne. Będziemy mogli, porozmawiać z naszym powstańcem, o specyficznej atmosferze w której ludzie byli wychowani, gdzie te wartości się ujawniały i jak były przekazywane – zakończył Mikołaj Marczak. 

Posłuchaj całej rozmowy z Mikołajem Marczakiem w audycji „Siódma 9”

Dołącz do wydarzenia „Epidemia miłości. Film i debata o wartościach w czasie Powstania" na Facebooku


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.