„Jesteśmy jacyś, i nawet gdybyśmy chcieli nie możemy stać się po prostu Francuzami, Niemcami czy Rosjanami. Całe moje pokolenie wyruszyło w tę drogę Jasona Bourne'a, żeby próbować sobie odpowiedzieć na pytanie: kim my właściwie jesteśmy? Skąd mamy takie a nie inne nawyki? Skąd takie a nie inne aspiracje i oczekiwania?” – mówił dr Dariusz Karłowicz. Filozof i współzałożyciel Teologii Politycznej był gościem red. Jakuba Moroza w Akademia Kanon 21.
Przeczytaj też:
➤ Dariusz Karłowicz, Polska jako Jason Bourne
➤ Marek A. Cichocki, Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i historii
Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!
(ur. 1964) – filozof, wykładowca, publicysta, wydawca książek. Współzałożyciel i redaktor naczelny rocznika filozoficznego „Teologia Polityczna”. Prezes Fundacji Świętego Mikołaja. Współorganizator seminariów lucieńskich, odbywających się pod patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Felietonista tygodnika „Sieci”. Autor licznych artykułów i książek (m.in. „Arcyparadoks śmierci”, „Polska jako Jason Bourne”). Więcej >