Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Rusza rekrutacja uczestników do 5. edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Rusza rekrutacja uczestników do 5. edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Ruszył nabór do kolejnej edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja – programu, który wyszukuje i kształci wyjątkowo zaangażowaną młodzież w wieku 16-20 lat do pełnienia roli liderów w swoich społecznościach lokalnych, a w przyszłości angażowania się w organizację życia publicznego Polski.

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja to:

  • Szkoła Letnia – 10-dniowy, bezpłatny wyjazd, podczas którego odbywają się szkolenia i warsztaty z tutorami, o tym jak prowadzić projekty, jak zarządzać zespołem, pozyskiwać partnerów i sponsorów. W szkole letniej prócz warsztatów i szkoleń będzie też czas na spotkania z wyjątkowymi osobami ze świata biznesu, polityki, nauki oraz kultury, którzy od wielu lat współtworzą życie publiczne, a ich inicjatywy służą milionom Polaków.  (22-31 lipca 2019, Karczówka, koło Kielc)
  • Realizacja autorskiego projektu – 3-miesięczny etap, podczas którego każdy z uczestników realizuje autorski projekt społeczny lub historyczny w swojej miejscowości, pod okiem tutora, który wspiera i dzieli się swoim doświadczeniem.
  • Szkoła Zimowa – 4-dniowy wyjazd podsumowujący zrealizowane projekty. Na zakończenie liderzy otrzymują certyfikaty potwierdzające zdobyte kompetencje.
  • Stypendium – przez cały rok szkolny 2019/2020 liderzy otrzymują stypendium na rozwój swoich pasji i talentów.

W programie weźmie udział 30 osób w wieku 16-20 lat z całej Polski – autorów najlepszych pomysłów zgłoszonych w trakcie rekrutacji.

Rekrutacja potrwa do 20 maja. Formularz rekrutacyjny dostępny jest na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia

Do Akademii można zgłaszać projekty społeczne i historyczne dotyczące promocji kultury i tożsamości lokalnej, działań charytatywnych i samopomocowych oraz nawiązujące do wydarzeń historycznych Polski. Projekty prowadzone przez uczestników są wyjątkowo różnorodne. W zeszłym roku Zuzanna Patora z Łodzi poprowadziła w swojej szkole Tydzień Herberta, Jakub Chyliński z Puław zorganizował przy swojej parafii dwa wyjątkowe koncerty, Weronika Niewiadomska z Łęczycy prowadziła projekt „W rytmie serca”, w ramach którego postawiła sobie cel nauczenia mieszkańców swojego miasta jak dbać o zdrowie i zapobiegać chorobom układu krążenia, a Wojciech Bardziński z Przemyśla zorganizował akcję samopomocy szkolnej pt. „Łyk wiedzy”.

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja to wyjątkowy program rozwojowy dla młodych osób, kuźnia charakterów, a także wspaniała przygoda.

Tak o programie mówi jeden z naszych absolwentów – Wojtek Fokczyński z Lublińca:  „Akademia Liderów nie tylko nauczyła mnie prowadzenia projektów społecznych i pokazała także, że to jak świat będzie wyglądał w przyszłości zależy tylko od nas. Akademia to szansa na zmianę siebie oraz otoczenia - mam nadzieję, że ją wykorzystam. Akademia dała mi znajomości i niezapomniane wspomnienia i wiedzę. Zmieniła również sposób postrzegania przez mnie świata. Dziękuję.”

Jeżeli chcesz poznać opinie innych absolwentów zobacz film ze zjazdu absolwentów, który odbył się w trakcie rejsu Pogorią po Morzu Śródziemnym: ">

Zapraszamy młode osoby, które chcą zostać liderami w swoich miejscowościach!

Informacji można szukać na www.mikolaj.org.pl/akademia

Oraz na: https://www.facebook.com/AkademiaFSM


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.