Rusza rekrutacja uczestników do 5. edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Ruszył nabór do kolejnej edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja – programu, który wyszukuje i kształci wyjątkowo zaangażowaną młodzież w wieku 16-20 lat do pełnienia roli liderów w swoich społecznościach lokalnych, a w przyszłości angażowania się w organizację życia publicznego Polski.

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja to:

  • Szkoła Letnia – 10-dniowy, bezpłatny wyjazd, podczas którego odbywają się szkolenia i warsztaty z tutorami, o tym jak prowadzić projekty, jak zarządzać zespołem, pozyskiwać partnerów i sponsorów. W szkole letniej prócz warsztatów i szkoleń będzie też czas na spotkania z wyjątkowymi osobami ze świata biznesu, polityki, nauki oraz kultury, którzy od wielu lat współtworzą życie publiczne, a ich inicjatywy służą milionom Polaków.  (22-31 lipca 2019, Karczówka, koło Kielc)
  • Realizacja autorskiego projektu – 3-miesięczny etap, podczas którego każdy z uczestników realizuje autorski projekt społeczny lub historyczny w swojej miejscowości, pod okiem tutora, który wspiera i dzieli się swoim doświadczeniem.
  • Szkoła Zimowa – 4-dniowy wyjazd podsumowujący zrealizowane projekty. Na zakończenie liderzy otrzymują certyfikaty potwierdzające zdobyte kompetencje.
  • Stypendium – przez cały rok szkolny 2019/2020 liderzy otrzymują stypendium na rozwój swoich pasji i talentów.

W programie weźmie udział 30 osób w wieku 16-20 lat z całej Polski – autorów najlepszych pomysłów zgłoszonych w trakcie rekrutacji.

Rekrutacja potrwa do 20 maja. Formularz rekrutacyjny dostępny jest na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia

Do Akademii można zgłaszać projekty społeczne i historyczne dotyczące promocji kultury i tożsamości lokalnej, działań charytatywnych i samopomocowych oraz nawiązujące do wydarzeń historycznych Polski. Projekty prowadzone przez uczestników są wyjątkowo różnorodne. W zeszłym roku Zuzanna Patora z Łodzi poprowadziła w swojej szkole Tydzień Herberta, Jakub Chyliński z Puław zorganizował przy swojej parafii dwa wyjątkowe koncerty, Weronika Niewiadomska z Łęczycy prowadziła projekt „W rytmie serca”, w ramach którego postawiła sobie cel nauczenia mieszkańców swojego miasta jak dbać o zdrowie i zapobiegać chorobom układu krążenia, a Wojciech Bardziński z Przemyśla zorganizował akcję samopomocy szkolnej pt. „Łyk wiedzy”.

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja to wyjątkowy program rozwojowy dla młodych osób, kuźnia charakterów, a także wspaniała przygoda.

Tak o programie mówi jeden z naszych absolwentów – Wojtek Fokczyński z Lublińca:  „Akademia Liderów nie tylko nauczyła mnie prowadzenia projektów społecznych i pokazała także, że to jak świat będzie wyglądał w przyszłości zależy tylko od nas. Akademia to szansa na zmianę siebie oraz otoczenia - mam nadzieję, że ją wykorzystam. Akademia dała mi znajomości i niezapomniane wspomnienia i wiedzę. Zmieniła również sposób postrzegania przez mnie świata. Dziękuję.”

Jeżeli chcesz poznać opinie innych absolwentów zobacz film ze zjazdu absolwentów, który odbył się w trakcie rejsu Pogorią po Morzu Śródziemnym: ">

Zapraszamy młode osoby, które chcą zostać liderami w swoich miejscowościach!

Informacji można szukać na www.mikolaj.org.pl/akademia

Oraz na: https://www.facebook.com/AkademiaFSM