Fundacja Świętego Mikołaja pomaga dzieciom w Aleppo

DSC 3950

Dzięki hojności darczyńców i słuchaczy radiowej Trójki, którzy wsparli w grudniu zeszłego roku akcję „Pomóż dzieciom z Aleppo”, Fundacja Świętego Mikołaja może nieprzerwanie nieść pomoc dzieciom w odbudowującym się po wojnie mieście. Działania na rzecz pomocy mieszkańcom Aleppo będą przedłużone o kolejne dwa lata.

Fundacja Świętego Mikołaja dzieli się dobrymi wiadomościami z Aleppo:

❝Obecnie obejmujemy pomocą w Aleppo grupę ponad dziesięciu tysięcy dzieci i młodzieży.

We współpracy z naszymi partnerami lokalnymi sfinansowaliśmy dwadzieścia projektów przeprowadzanych przez miejscowe organizacje (głównie zuchowe i harcerskie). Były to przeróżne zajęcia wakacyjne dla dzieci, otwarcie Klubu Szachowego Św. Mikołaja, zawody sportowe i wycieczki. Wzięło w nich udział około 8300 dzieci i młodych ludzi.

Każdego miesiąca dwustu studentów i studentek otrzymuje od nas stypendia. Jest to 106 dziewcząt i 94 chłopców. Studiują oni głównie ekonomię, medycynę, informatykę i farmację. Poza studiowaniem działają jako wolontariusze i angażują się w pomoc innym.

Każdego miesiąca dwustu studentów i studentek otrzymuje od nas stypendia

Prowadzimy także w Aleppo dwie mini szkoły pełniące także funkcje świetlic dla dzieci. Do pierwszej uczęszcza każdego dnia 65 uczniów. Nauczyciele i wychowawcy poza lekcjami organizują w niej także przeróżne zajęcia dodatkowe, np. wieczorek filmowy, zajęcia taneczne i sportowe. W drugiej, niedawno otwartej mini szkole, raz w tygodniu są organizowane zajęcia dodatkowe, gry i zabawy, konkursy. Zapisanych do  niej jest 113 dzieci, które przychodzą w zależności od możliwości (niestety z powodu wojny część dzieci musi pracować, żeby pomóc rodzicom w utrzymaniu rodziny).

Nadal trwa odbudowa zburzonego placu zabaw i boiska w najbardziej zniszczonych dzielnicach miasta.

Podjęliśmy decyzję o kontynuacji pomocy dzieciom w Aleppo na kolejne dwa lata. Dzieci potrzebują nadal naszego wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. Chcemy im to zapewnić.❞

Razem z Fundacją Świętego Mikołaja dziękujemy wszystkim osobom, które otworzyły swoje serca i przekazały darowizny na pomoc dzieciom z Aleppo. Chcesz nadal pomagać? Wejdź na www.mikolaj.org.pl/aleppo

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Zobacz również

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.