Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Rektor Angelicum – Mistrzem Świętej Teologii. Gratulujemy!

Rektor Angelicum – Mistrzem Świętej Teologii. Gratulujemy!

Rektor Angelicum, o. Thomas Joseph White OP otrzymał tytuł Mistrza Świętej Teologii. To honorowy tytuł naukowy nadawany w Zakonie Dominikanów w uznaniu wybitnych osiągnięć w dziedzinie teologii oraz wkładu w promocję studiów w zakonie. W uroczystości nadania tytułu 7 grudnia uczestniczyła Joanna Paciorek, współtwórczyni Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na Angelicum. Ojcze Rektorze gratulujemy!

O. Thomas Joseph White OP (ur. 1971 r.) jest rektorem Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza Angelicum w Rzymie od 2021 roku. Pochodzący z południowo-wschodniej Georgii w Stanach Zjednoczonych o. Thomas Joseph OP studiował na Uniwersytecie Browna, gdzie w 1993 r. przeszedł na katolicyzm, 10 lat później wstąpił do Zakonu dominikanów. Jako zakonnik przynależy do najstarszej dominikańskiej Prowincji św. Józefa w Stanach Zjednoczonych.

Studia doktoranckie z teologii odbył na Uniwersytecie Oksfordzkim, gdzie w 2002 r. uzyskał tytuł doktora teologii. W 2008 r. założył Instytut Tomistyczny w Waszyngtonie, przy Papieskim Wydziale Teologii, i był jego pierwszym dyrektorem. Następnie w latach 2018-2021 był dyrektorem Instytutu Tomistycznego Angelicum w Rzymie.

Od 14 września 2021 jako rektor kieruje Papieskim Uniwersytetem św. Tomasza Angelicum w Rzymie. Zastąpił na tym urzędzie o. Michała Palucha OP, który w czerwcu 2023 r. również został uhonorowany tytułem Mistrza Świętej Teologii przez generała Zakonu Kaznodziejskiego.

awo

fot. Papieski Uniwersytet św. Tomasza z Akwinu 

 

Przeczytaj też:

Relacja z uroczystości na stronie Angelicum 

• Thomas Joseph White OP: Odkryć ponownie tajemnicę Miłosierdzia

• Thomas Joseph White OP na inauguracji roku akademickiego 2022/2023 na Angelicum

• Michał Paluch OP: Teologia moich marzeń 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.