Prof. Remi Brague w Pegazie o kryzysie Europy

Prof. Remi Brague w Pegazie o kryzysie Europy

Europa zawsze była konfrontowana z różnego rodzaju wyzwaniami, czasem wręcz śmiertelnymi. Dotychczas potrafiła je przezwyciężyć wracając do źródeł własnej kultury


Profesor Remi Braque, którego dwie książki wydała Teologia Polityczna, był gościem telewizyjnego Pegaza. O katastrofie Europy rozmawiał z nim prof. Krzysztof Koehler

Krzysztof Koehler: - Panie profesorze, w Europie panuje taka aura, że żyjemy w czasach końca kultury europejskiej.  kiedy czytam pana prace widzę, że jest to całkiem naturalna sytuacja. Że Europa zawsze była i jest w jakiegoś rodzaju kryzysie.

Prof. Remi Brague: - To co dla mnie jest jasne, i to co historia pokazuje jeśli potrafimy ją dobrze odczytać, to sposób w jaki Europa była zawsze konfrontowana z różnego rodzaju wyzwaniami, trudnościami, czy ryzykami, czasem wręcz śmiertelnymi. Potrafiła je dotychczas przezwyciężyć wracając do źródeł własnej kultury. Źródła Europy są na tyle bogate, że zawsze można z nich coś zaczerpnąć.

Tutaj całość rozmowy.

Prof. Remi Brague to jeden z najbardziej znanych współczesnych filozofów francuskich. Zajmuje się historią filozofii, jest wybitnym znawcą judaizmu, islamu oraz kultury średniowiecza. Wykłada na francuskiej Sorbonie oraz na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. Od tego roku akademickiego będzie wykładowcą Kolegium Europejskiego w warszawskim Natolinie.

Dwie książki prof. Brague’a wydała Teologia Polityczna. Są to: „Europa droga rzymska” i „Prawo Boga”. Obie można nabyć w Księgarni TP.


 

Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Spójrzmy na nowoczesność oczami prof. Rémiego Brague'a – „Umiarkowanie nowoczesny” po raz pierwszy po polsku
Zostań współwydawcą najnowszej książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.