Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Uwaga debiut! Nowa książka Teologii Politycznej już w sprzedaży

Uwaga debiut! Nowa książka Teologii Politycznej już w sprzedaży

Wielcy myśliciele mają coś do powiedzenia o suwerenności państw w Unii Europejskiej, temperaturze konfliktu politycznego w Polsce, jak też o zerwanej ciągłości politycznej i kulturowej po półwieczu komunizmu

„Być albo nie być? Szkice z podmiotowości” autorstwa Tomasza Stefanka to nowa pozycja w Bibliotece Teologii Politycznej. Ukazuje się w ramach serii Czwarta Fala, dzięki której mogą na rynku debiutować autorzy młodego pokolenia

Książka Tomasza Stefanka to zbiór artykułów naukowych jak i tekstów publicystycznych pisanych na przestrzeni kilku lat. Łączy je zagadnienie podmiotowości politycznej, które autor rozpatruje w odniesieniu do sytuacji, w jakiej Polska znalazła się po 1989 roku.

W książce nie zabrakło odniesień do dzieł klasyków myśli konserwatywnej. Autor odczytuje je tak, aby wyprowadzać diagnozy na temat palących problemów współczesności. Zdaniem filozofa polityki, profesora Zbigniewa Stawrowskiego z Instytutu Politologii UKSW oraz Instytutu Studiów Politycznych PAN, Stefanek stawia pytania o naturę wspólnoty politycznej. – Okazuje się, że wielcy myśliciele – Platon, Arystoteles, Burke, Nietzsche – mają coś do powiedzenia o suwerenności państw w Unii Europejskiej, temperaturze konfliktu politycznego w Polsce czy problemie zerwanej ciągłości politycznej i kulturowej po półwieczu komunizmu – mówi prof. Stawrowski.

Dodajmy, że przemyślenia i analizy autora zawarte w książce prezentowane są w sposób niezwykle przystępny. Dlatego jesteśmy przekonani, że pozycja „Być albo nie być? Szkice z podmiotowości” jest książką nie tylko poruszającą kwestie istotne, ale i intelektualnie inspirującą. Tych, którzy zdecydują się na jej zakup zapraszamy do Księgarni Teologii Politycznej.

Ksiązka została objęta patronatem medialnym przez:
TV Republika, DoRzeczy, wPolityce.pl, FrondaLUX, Rebeyla.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.