Uwaga debiut! Nowa książka Teologii Politycznej już w sprzedaży

Uwaga debiut! Nowa książka Teologii Politycznej już w sprzedaży

Wielcy myśliciele mają coś do powiedzenia o suwerenności państw w Unii Europejskiej, temperaturze konfliktu politycznego w Polsce, jak też o zerwanej ciągłości politycznej i kulturowej po półwieczu komunizmu

„Być albo nie być? Szkice z podmiotowości” autorstwa Tomasza Stefanka to nowa pozycja w Bibliotece Teologii Politycznej. Ukazuje się w ramach serii Czwarta Fala, dzięki której mogą na rynku debiutować autorzy młodego pokolenia

Książka Tomasza Stefanka to zbiór artykułów naukowych jak i tekstów publicystycznych pisanych na przestrzeni kilku lat. Łączy je zagadnienie podmiotowości politycznej, które autor rozpatruje w odniesieniu do sytuacji, w jakiej Polska znalazła się po 1989 roku.

W książce nie zabrakło odniesień do dzieł klasyków myśli konserwatywnej. Autor odczytuje je tak, aby wyprowadzać diagnozy na temat palących problemów współczesności. Zdaniem filozofa polityki, profesora Zbigniewa Stawrowskiego z Instytutu Politologii UKSW oraz Instytutu Studiów Politycznych PAN, Stefanek stawia pytania o naturę wspólnoty politycznej. – Okazuje się, że wielcy myśliciele – Platon, Arystoteles, Burke, Nietzsche – mają coś do powiedzenia o suwerenności państw w Unii Europejskiej, temperaturze konfliktu politycznego w Polsce czy problemie zerwanej ciągłości politycznej i kulturowej po półwieczu komunizmu – mówi prof. Stawrowski.

Dodajmy, że przemyślenia i analizy autora zawarte w książce prezentowane są w sposób niezwykle przystępny. Dlatego jesteśmy przekonani, że pozycja „Być albo nie być? Szkice z podmiotowości” jest książką nie tylko poruszającą kwestie istotne, ale i intelektualnie inspirującą. Tych, którzy zdecydują się na jej zakup zapraszamy do Księgarni Teologii Politycznej.

Ksiązka została objęta patronatem medialnym przez:
TV Republika, DoRzeczy, wPolityce.pl, FrondaLUX, Rebeyla.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.