Prof. Andrzej Nowak uhonorowany nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego

Prof. Andrzej Nowak uhonorowany nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego

Podczas ostatniego dnia Kongresu „Polska Wielki Projekt” prof. Andrzej Nowak został uhonorowany nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego. Redakcja Teologii Politycznej serdecznie gratuluje Laureatowi tego wyróżnienia.

Andrzej Nowak – historyk, publicysta, sowietolog, znawca stosunków polsko-rosyjskich otrzymał nagrodę imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

Zaszczytną nagrodę przyznano laureatowi podczas gali w ramach kongresu „Polska Wielki Projekt”. – Ta nagroda jest w oczywisty sposób dla mnie nie tylko największym wyróżnieniem ale także wiąże się z wyjątkowym wzruszeniem – mówił Andrzej Nowak

Z kolei Antoni Libera w laudacji na cześć laureata powiedział: „Dorobek naukowy i pisarski profesora Andrzeja Nowaka jest do prawdy imponujący. Aż trudno uwierzyć że człowiek niespełna sześćdziesięcioletni zdążył ogłosił drukiem kilkadziesiąt książek, setki artykułów i wypowiedzi a nadto jeszcze intensywnie udzielał się na forum publicznym już to jako wykładowca akademicki i wychowawca młodzieży”.

W poprzednich latach laureatami Nagrody zostali między innymi Antoni Libera, Jarosław Marek Rymkiewicz, Lech Majewski, Jerzy Kalina i Michał Lorenc, którzy wchodzą dziś w skład Kapituły Nagrody, obok Andrzeja Gwiazdy, Zdzisława Krasnodębskiego, Zuzanny Kurtyki, Jana Olszewskiego, Bogusława Nizieńskiego, Joanny Wnuk-Nazarowej i Martyny Miklaszewskiej.

 


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.