Prof. Andrzej Nowak uhonorowany nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego

Podczas ostatniego dnia Kongresu „Polska Wielki Projekt” prof. Andrzej Nowak został uhonorowany nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego. Redakcja Teologii Politycznej serdecznie gratuluje Laureatowi tego wyróżnienia.

Andrzej Nowak – historyk, publicysta, sowietolog, znawca stosunków polsko-rosyjskich otrzymał nagrodę imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

Zaszczytną nagrodę przyznano laureatowi podczas gali w ramach kongresu „Polska Wielki Projekt”. – Ta nagroda jest w oczywisty sposób dla mnie nie tylko największym wyróżnieniem ale także wiąże się z wyjątkowym wzruszeniem – mówił Andrzej Nowak

Z kolei Antoni Libera w laudacji na cześć laureata powiedział: „Dorobek naukowy i pisarski profesora Andrzeja Nowaka jest do prawdy imponujący. Aż trudno uwierzyć że człowiek niespełna sześćdziesięcioletni zdążył ogłosił drukiem kilkadziesiąt książek, setki artykułów i wypowiedzi a nadto jeszcze intensywnie udzielał się na forum publicznym już to jako wykładowca akademicki i wychowawca młodzieży”.

W poprzednich latach laureatami Nagrody zostali między innymi Antoni Libera, Jarosław Marek Rymkiewicz, Lech Majewski, Jerzy Kalina i Michał Lorenc, którzy wchodzą dziś w skład Kapituły Nagrody, obok Andrzeja Gwiazdy, Zdzisława Krasnodębskiego, Zuzanny Kurtyki, Jana Olszewskiego, Bogusława Nizieńskiego, Joanny Wnuk-Nazarowej i Martyny Miklaszewskiej.