Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje

Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska został zaatakowany nożem przez bandytę podczas wczorajszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo natychmiastowej reakcji służb medycznych i skomplikowanej, wielogodzinnej operacji, nie udało się uratować jego życia.

Paweł Adamowicz pełnił funkcję prezydenta Gdańska przez dwadzieścia lat. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim. W 1988 roku był współorganizatorem strajków, działał w organizacjach opozycyjnych w przededniu upadku reżimu komunistycznego. W 2018 roku został ponownie wybrany przez gdańszczan na urząd prezydenta swojego miasta. Miał 53 lata.

Redakcja Teologii Politycznej składa najgłębsze wyrazy współczucia Rodzinie oraz wszystkim Przyjaciołom i Bliskim zmarłego Prezydenta. 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.


Historyczny moment. Zostań fundatorem Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie. Instytut powstaje na Uniwersytecie Angelicum, gdzie Karol Wojtyła napisał swój doktorat. Instytut otwieramy w 100-lecie urodzin papieża. Darowiznę można przekazać klikając TUTAJ a także tradycyjnym przelewem na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna setna rocznica urodzin JP2

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę
10000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.