Pierwsza w tym roku „Modlitwa Bez Granic” już w tę niedzielę

Pierwsza w tym roku „Modlitwa Bez Granic” już w tę niedzielę

Instytut Myśli Schumana zaprasza na pierwszą w tym roku „Modlitwę Bez Granic”, która odbędzie się 13 stycznia o godzinie 19:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Organizatorem „Modlitwy Bez Granic” jest Instytut Myśli Schumana, który zachęca wszystkich do włączenia się w modlitwę w intencji Niepodległej Polski, zapoczątkowaną w listopadzie 2018 roku na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości.

Stałą intencją modlitwy – kontynuowanej przez kolejnych 100 miesięcy – jest wezwanie do podjęcia służby budowania jedności, solidarności i pokoju w Europie. – Modlitwa Bez Granic jest dedykowana Niepodległej, zarówno Niepodległej Polsce jak i niepodległości Europy, czyli Europy wolnej od wpływów, które niszczą korzenie chrześcijańskie i tym samym nie pozwalają na realizowanie w praktyce idei Sługi Bożego Roberta Schumana i Myśl Chrześcijańsko-Społecznej – piszą organizatorzy w komunikacie.

Ambicją organizatorów jest, aby modlitwa była podejmowana systematycznie nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach. – W grudniu dołączył Paryż, a w styczniu dołączy Budapeszt. Niech dzieło to stanie się też swego rodzaju służbą Polski wobec błądzącej Europy – mówi prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana. – Chcemy otoczyć Europę swego rodzaju „wieńcem uplecionym z gwiazd” znajdujących się nad głową Niepokalanej Maryi Pokoju, której Robert Schuman oddał Europę przez zawierzenie Totus Tuus – dopowiada wskazując, że dodatkową intencją comiesięcznych modlitw jest prośba o rychła beatyfikacja Sługi Bożego Roberta Schumana.

Inicjatywa zyskała aprobatę Metropolity Warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza oraz przychylność ks. prałata Bodgana Bartołda, proboszcza Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na warszawskiej Starówce, w której odbywają się modlitwy (13-tego każdego miesiąca).

Więcej informacji na stronie organizatorów

Zachęcamy również do zapoznania się z numerem „Teologii Politycznej Co Tydzień” poświęconym myśli Roberta Schumana. 


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii Politycznej. Kliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.