Pierwsza w tym roku „Modlitwa Bez Granic” już w tę niedzielę

Pierwsza w tym roku „Modlitwa Bez Granic” już w tę niedzielę

Instytut Myśli Schumana zaprasza na pierwszą w tym roku „Modlitwę Bez Granic”, która odbędzie się 13 stycznia o godzinie 19:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Organizatorem „Modlitwy Bez Granic” jest Instytut Myśli Schumana, który zachęca wszystkich do włączenia się w modlitwę w intencji Niepodległej Polski, zapoczątkowaną w listopadzie 2018 roku na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości.

Stałą intencją modlitwy – kontynuowanej przez kolejnych 100 miesięcy – jest wezwanie do podjęcia służby budowania jedności, solidarności i pokoju w Europie. – Modlitwa Bez Granic jest dedykowana Niepodległej, zarówno Niepodległej Polsce jak i niepodległości Europy, czyli Europy wolnej od wpływów, które niszczą korzenie chrześcijańskie i tym samym nie pozwalają na realizowanie w praktyce idei Sługi Bożego Roberta Schumana i Myśl Chrześcijańsko-Społecznej – piszą organizatorzy w komunikacie.

Ambicją organizatorów jest, aby modlitwa była podejmowana systematycznie nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach. – W grudniu dołączył Paryż, a w styczniu dołączy Budapeszt. Niech dzieło to stanie się też swego rodzaju służbą Polski wobec błądzącej Europy – mówi prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana. – Chcemy otoczyć Europę swego rodzaju „wieńcem uplecionym z gwiazd” znajdujących się nad głową Niepokalanej Maryi Pokoju, której Robert Schuman oddał Europę przez zawierzenie Totus Tuus – dopowiada wskazując, że dodatkową intencją comiesięcznych modlitw jest prośba o rychła beatyfikacja Sługi Bożego Roberta Schumana.

Inicjatywa zyskała aprobatę Metropolity Warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza oraz przychylność ks. prałata Bodgana Bartołda, proboszcza Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na warszawskiej Starówce, w której odbywają się modlitwy (13-tego każdego miesiąca).

Więcej informacji na stronie organizatorów

Zachęcamy również do zapoznania się z numerem „Teologii Politycznej Co Tydzień” poświęconym myśli Roberta Schumana. 


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.