Dzisiaj! Premiera książki ks. Jerzego Szymika

Dzisiaj! Premiera książki ks. Jerzego Szymika

„Zachwyt i inne skutki wiary” – pod takim tytułem ukaże się nowa książka ks. Jerzego Szymika – wybitnego teologa i dogmatyka, a zarazem znakomitego poety. Premiera będzie miała miejsce już w najbliższy czwartek – 15 listopada – w redakcji Teologii Politycznej. Serdecznie zapraszamy!

W spotkaniu udział wezmą:

➤ ks. Marek Gancarczyk (Fundacja Opoka);
Alina Petrowa-Wasilewicz (Katolicka Agencja Informacyjna);
➤ ks.  Jerzy Szymik (Uniwersytet Śląski);
Michał Strachowski (Teologia Polityczna) – prowadzenie.

GDZIE: Redakcja Teologii Politycznej, ul. Koszykowa 24/7
KIEDY: 15 listopada (czwartek)
Godz. 18.00
Wstęp wolny!

***

Książki i tomiki poetyckie księdza Jerzego Szymika – wielokrotnie nagradzanego autora ponad 60 książek naukowych, poetyckich, eseistycznych – od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i z miejsca stają się wydarzeniem intelektualnym. Dlatego, tym bardziej cieszymy się, że Autor swoją najnowszą publikację zechciał wydać w Teologii Politycznej.

Na najnowszą książkę zatytułowaną „Zachwyt i inne skutki wiary” składają różne formy literackie. Czytelnik znajdzie w tej książce zarówno przenikliwe eseje na temat współczesnej kultury i duchowości, wywiady przeprowadzone z autorem, jego nowe wiersze, jak również rozważania modlitewne. Duchowny nie wzbrania się też przed dzieleniem się z odbiorcą swoimi przemyśleniami na temat spraw społecznych i politycznych – zawsze jednak starając się odczytywać je w kluczu katolickiej ortodoksji.

O nowej książce ks. Jerzego Szymika powiedzieli m.in.:
ks. Tomasz Jaklewicz: Pisarstwo ks. Jerzego Szymika to przykład posługi myślenia, tak bardzo dziś potrzebnej Kościołowi, a często niedocenionej. Autor głosi z pasją katolicką ortodoksję w czasach płynnej (po)nowoczesności. Ukazuje piękno i głębię Prawdy świadomy tego, że mówi do ludzi, którzy wątpią w jej istnienie. Konsekwentnie przypomina, że Kościół ma w istocie do zaoferowania światu tylko jedno, a właściwe Jednego – Boga.

ks. Marek Gancarczyk: Znam autora „Zachwytu”. Jest moim przyjacielem. Być może ta okoliczność zaciemnia wyważoną ocenę zamieszczonych w książce tekstów. Nic na to nie poradzę. Nieodmiennie budzą mój zachwyt.

Link do wydarzenia na Facebooku 


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

„Od Salaminy do Radzymina” – wesprzyj wydanie nowego numeru rocznika „Teologia Polityczna”
Kim jesteśmy i kim chcielibyśmy być? Ile naprawdę warte jest dla nas to, co uważamy za swoją tożsamość?
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.