Dzisiaj! Premiera książki ks. Jerzego Szymika

„Zachwyt i inne skutki wiary” – pod takim tytułem ukaże się nowa książka ks. Jerzego Szymika – wybitnego teologa i dogmatyka, a zarazem znakomitego poety. Premiera będzie miała miejsce już w najbliższy czwartek – 15 listopada – w redakcji Teologii Politycznej. Serdecznie zapraszamy!

W spotkaniu udział wezmą:

➤ ks. Marek Gancarczyk (Fundacja Opoka);
Alina Petrowa-Wasilewicz (Katolicka Agencja Informacyjna);
➤ ks.  Jerzy Szymik (Uniwersytet Śląski);
Michał Strachowski (Teologia Polityczna) – prowadzenie.

GDZIE: Redakcja Teologii Politycznej, ul. Koszykowa 24/7
KIEDY: 15 listopada (czwartek)
Godz. 18.00
Wstęp wolny!

***

Książki i tomiki poetyckie księdza Jerzego Szymika – wielokrotnie nagradzanego autora ponad 60 książek naukowych, poetyckich, eseistycznych – od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i z miejsca stają się wydarzeniem intelektualnym. Dlatego, tym bardziej cieszymy się, że Autor swoją najnowszą publikację zechciał wydać w Teologii Politycznej.

Na najnowszą książkę zatytułowaną „Zachwyt i inne skutki wiary” składają różne formy literackie. Czytelnik znajdzie w tej książce zarówno przenikliwe eseje na temat współczesnej kultury i duchowości, wywiady przeprowadzone z autorem, jego nowe wiersze, jak również rozważania modlitewne. Duchowny nie wzbrania się też przed dzieleniem się z odbiorcą swoimi przemyśleniami na temat spraw społecznych i politycznych – zawsze jednak starając się odczytywać je w kluczu katolickiej ortodoksji.

O nowej książce ks. Jerzego Szymika powiedzieli m.in.:
ks. Tomasz Jaklewicz: Pisarstwo ks. Jerzego Szymika to przykład posługi myślenia, tak bardzo dziś potrzebnej Kościołowi, a często niedocenionej. Autor głosi z pasją katolicką ortodoksję w czasach płynnej (po)nowoczesności. Ukazuje piękno i głębię Prawdy świadomy tego, że mówi do ludzi, którzy wątpią w jej istnienie. Konsekwentnie przypomina, że Kościół ma w istocie do zaoferowania światu tylko jedno, a właściwe Jednego – Boga.

ks. Marek Gancarczyk: Znam autora „Zachwytu”. Jest moim przyjacielem. Być może ta okoliczność zaciemnia wyważoną ocenę zamieszczonych w książce tekstów. Nic na to nie poradzę. Nieodmiennie budzą mój zachwyt.

Link do wydarzenia na Facebooku