Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

„Prawica na rozdrożu” – Marek Jurek

„Prawica na rozdrożu” to esej o ostatnich latach polskiej polityki, zestawiający postawy różnych ugrupowań, chcących reprezentować konserwatywną część opinii publicznej. Autor, posiłkując się swym doświadczeniem z wieloletniej działalności publicznej, pokazuje jak można analizować proces polityczny w oparciu o wyznawane wartości.

Książka nie popiera, ale też nie dyskwalifikuje żadnej z prawicowych partii. Przestrzega natomiast przed przejęciem władzy przez radykalną opozycję. Dzięki bogatej argumentacji historycznej i socjologicznej „Prawica na rozdrożu” może być ciekawą lekturą dla każdego czytelnika zainteresowanego życiem publicznym i historią współczesną, niezależnie od wyznawanych poglądów – od wydawcy

 

Marek Jurek (ur. 1960) publicysta, historyk, tłumacz, współzałożyciel magazynu „Christianitas”. Tłumaczył Charles’a Maurrasa i Jeana Madirana. Jego poprzednia książka – „100 godzin samotności albo rewolucja październikowa nad Wisłą” – została nominowana do Nagrody Józefa Mackiewicza. Przez wiele lat czynny polityk. Współzałożyciel Ruchu Młodej Polski w czasach opozycji antykomunistycznej. Po odzyskaniu niepodległości m.in. przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, marszałek Sejmu RP, poseł do Parlamentu Europejskiego. Laureat nagród – „Gazety Polskiej”, Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego, Antona Neuwirtha (na Słowacji), Giuseppe Sciacca (we Włoszech). 

 

Wydawca: Wydawnictwo Dębogóra

Liczba stron: 186

Format: 130 x 195 mm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2023 

ISBN 978-83-67316-38-5

Link do książki


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.