Praktyki w redakcji Teologii Politycznej – zapraszamy!

Praktyki w redakcji Teologii Politycznej – zapraszamy!

Teologia Polityczna zaprasza na praktyki. Poszukujemy studentów i studentek, którzy chcieliby uczestniczyć w codziennej pracy naszej redakcji i współtworzyć tygodnik „Teologia Polityczna Co Tydzień”, pracować nad zawartością strony internetowej, a także uczestniczyć w organizacji debat oraz przy innych pracach wydawniczych.

Program praktyk w redakcji Teologii Politycznej przewiduje współpracę na każdym polu działalności naszego środowiska. Praktykanci będą mieli okazję tworzyć i redagować teksty na stronę internetową Teologii Politycznej oraz uczestniczyć w powstawaniu „Teologii Politycznej Co Tydzień”. Wśród obowiązków znajdzie się także pomoc przy organizacji wydarzeń – premier książkowych, wieczorów autorskich, dyskusji, konferencji naukowych. W trakcie praktyk uczestnicy będą mogli także zajrzeć za kulisy procesu wydawniczego, poznać realia rynku księgarskiego i włączyć się w działalność wydawniczą Teologii Politycznej.

Praktyki w Teologii Politycznej mogą być potraktowane jako zaliczenie obowiązkowych praktyk studenckich. 

Zadania dla praktykanta:

- research i wydobywanie interesujących informacji;
- tworzenie treści na portal i do tygodnika;
- przeprowadzanie rozmów i wywiadów dla portalu;
- zarządzanie portalem www.teologiapolityczna.pl
- koordynowanie przebiegu wydarzeń publicznych;
- przygotowanie listy partnerów dla projektów;
- organizacja procesu wydawniczego;
- koordynowanie prac związanych z księgarnią Teologii Politycznej;
- obsługa wydarzeń Teologii Politycznej: pisanie relacji, udział w spotkaniach i targach książki;
- pomoc w realizacji bieżących zadań w zespole.

Warunki:

- obecność w redakcji przez 8 godzin tygodniowo: przynajmniej 2 dni np. po 4 godziny;
- optymalny czas współpracy: pół roku z możliwością przedłużenia.

Praktykantowi oferujemy:

- możliwość realizowania ciekawych tematów na stronę TP;
- naukę przeprowadzania wywiadów, analizy treści oraz zarządzania artykułami;
- możliwość poznania mechanizmów tworzenia eventów i ich promocji;
- możliwość samodzielnej realizacji zadań i współpracy z partnerami;
- możliwość poznania mechanizmów z branży wydawniczej;
- możliwość udziału w spotkaniach zespołu i wkład merytoryczny w projekty Teologii Politycznej;
- możliwość współpracy z instytucjami kultury i nauki, takimi jak Instytut Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim Angelicum;
- umowę wolontariatu (praktyki są bezpłatne).

Wymagania:

- chęć nauki i rozwoju w instytucji, jaką jest Teologia Polityczna;
- umiejętności organizacyjne i pracy pod presją czasu;
- sumienność, otwartość na ludzi, chęć realizowania odpowiedzialnych zadań;
- podstawowa wiedza o projektach Teologii Politycznej;
- dobre pióro będzie dodatkowym atutem.

Aplikacje zawierające CV oraz parę słów o sobie prosimy nadsyłać do 28 lipca 2021 r. na adres: krzysztof.wojciechowski@teologiapolityczna.pl

Prosimy o uwzględnienie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

***

Praktyki w Teologii Politycznej to nie tylko przygotowanie do pracy w redakcji. To możliwość, aby istotnie poszerzyć własne horyzonty intelektualne, a także nabrać ważnych umiejętności praktycznych, które okażą się niezbędne w każdym zawodzie. To wreszcie szansa, aby poznać wybitnych twórców, myślicieli, naukowców, działaczy społecznych i politycznych. Wśród autorów Teologii Politycznej znajdują między innymi: Rémi Brague, Alain Besançon, Rocco Butligione, Krzysztof Koehler, Ryszard Legutko, Antoni Libera, Mateusz Matyszkowicz, Jan Ołdakowski, o. Jacek Salij, Zbigniew Stawrowski, Bronisław Wildstein. Współpracujemy ponadto z wieloma środowiskami w Polsce – od Uniwersytetu Warszawskiego, przez Muzeum Powstania Warszawskiego, po Christianitas i Klub Jagielloński.


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.