Teologia Polityczna zaprasza studentów i studentki, którzy chcieliby uczestniczyć w codziennej pracy naszej redakcji i współtworzyć tygodnik „Teologia Polityczna Co Tydzień”, pracować nad zawartością strony internetowej, a także wspierać nas w organizacji debat oraz przy różnych pracach wydawniczych.
Redakcja Teologii Politycznej otwiera nabór na program praktyk studenckich. To unikalna szansa na współpracę na każdym polu działalności naszego środowiska – od tworzenia tekstów, przez proces wydawniczy, aż po organizację prestiżowych wydarzeń kulturalnych i naukowych.
Program praktyk w redakcji Teologii Politycznej przewiduje współpracę na każdym polu działalności naszego środowiska. Praktykanci będą mieli okazję tworzyć i redagować teksty na stronę internetową Teologii Politycznej oraz uczestniczyć w powstawaniu „Teologii Politycznej Co Tydzień”. Wśród obowiązków znajdzie się także pomoc przy organizacji wydarzeń – premier książkowych, wieczorów autorskich, dyskusji, konferencji naukowych. W trakcie praktyk uczestnicy będą mogli także zajrzeć za kulisy procesu wydawniczego, poznać realia rynku księgarskiego i włączyć się w działalność wydawniczą Teologii Politycznej.
Praktyki w Teologii Politycznej mogą być potraktowane jako zaliczenie obowiązkowych praktyk studenckich.
- research i pozyskiwanie interesujących informacji;
- tworzenie treści na portal teologiapolityczna.pl i do tygodnika;
- przeprowadzanie rozmów i wywiadów
- przygotowanie listy partnerów dla projektów;
- wsparcie procesu wydawniczego;
- współpraca z księgarnią Teologii Politycznej;
- obsługa wydarzeń Teologii Politycznej: pisanie relacji, udział w spotkaniach i targach książki;
- wsparcie w realizacji bieżących zadań w zespole.
Warunki:
- obecność w redakcji przez 8 godzin tygodniowo: np. 2 dni np. po 4 godziny;
- optymalny czas współpracy: pół roku z możliwością przedłużenia.
- szansę na zdobycie doświadczenia w pracy redakcyjnej;
- możliwość realizowania ciekawych tematów na stronę TP;
- naukę przeprowadzania wywiadów, analizy treści oraz zarządzania artykułami (CMS), pozycjonowania (SEO)
- możliwość poznania mechanizmów tworzenia eventów i ich promocji;
- możliwość samodzielnej realizacji zadań i współpracy z partnerami;
- możliwość poznania mechanizmów branży wydawniczej;
- możliwość udziału w spotkaniach zespołu i wkład merytoryczny w projekty Teologii Politycznej;
- możliwość współpracy z instytucjami kultury i nauki, takimi jak Instytut Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim Angelicum;
- umowę wolontariatu (praktyki są bezpłatne).
- chęć nauki i rozwoju w instytucji, jaką jest Teologia Polityczna;
- umiejętności organizacyjne i pracy pod presją czasu;
- sumienność, otwartość na ludzi, chęć realizowania odpowiedzialnych zadań;
- podstawowa wiedza o projektach Teologii Politycznej;
- dobre pióro będzie dodatkowym atutem.
Aplikacje zawierające CV oraz parę słów o sobie prosimy nadsyłać do 10 maja 2026 r. na adres: anna.wojtas@teologiapolityczna.pl
Prosimy o uwzględnienie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
***
Praktyki w Teologii Politycznej to nie tylko przygotowanie do pracy w redakcji. To możliwość, aby istotnie poszerzyć własne horyzonty intelektualne, a także nabrać ważnych umiejętności praktycznych, które okażą się niezbędne w każdym zawodzie. To wreszcie szansa, aby poznać wybitnych twórców, myślicieli, naukowców, działaczy społecznych i politycznych. Wśród autorów Teologii Politycznej znajdują między innymi: Rémi Brague, Rocco Butligione, Krzysztof Koehler, Ryszard Legutko, Antoni Libera, Jan Ołdakowski, o. Jacek Salij OP, Zbigniew Stawrowski. Współpracujemy ponadto z wieloma środowiskami w Polsce – od Uniwersytetu Warszawskiego, przez Muzeum Powstania Warszawskiego, Klub Jagielloński.
Jeśli chcesz żywej, niezależnej politycznie myśli o Polsce, Europie i świecie, jeśli ciekawią Cię następne numery Teologii Politycznej Co Tydzień, jeśli czekasz na nasze książki, seminaria, dyskusje i kolejne artykuły na naszej stronie, wesprzyj nas stałą wpłatą. Dołącz do grona Mecenasów Teologii Politycznej. To dla nas bardzo ważne. Jesteśmy niezależnym środowiskiem intelektualnym. Istniejemy i rozwijamy się dzięki hojności naszych przyjaciół. Zapraszamy!
Dołącz już dziś i WSPIERAJ TEOLOGIĘ POLITYCZNĄ!
