Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Powalczą o stypendia na JP2 Studies w Rzymie. W sobotę finał Konkursu Papieskiego

Powalczą o stypendia na JP2 Studies w Rzymie. W sobotę finał Konkursu Papieskiego

Dwunastu studentów i doktorantów zakwalifikowało się do finałowego etapu Konkursu Papieskiego 2025. W sobotę 19 lipca poznamy troje laureatów, którzy zdobędą stypendia na roczne studia JanoPawłowe w Rzymie. Wpierw jednak czeka ich obrona esejów przed komisją konkursową pod przewodnictwem o. dr. Cezarego Binkiewicza OP – dyrektora Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na Angelicum w Rzymie.

W tym roku, w gronie finalistów piątej edycji Konkursu Papieskiego znaleźli się studenci, doktoranci i młodzi absolwenci z różnych ośrodków akademickich w Polsce: po dwoje z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studiujący na Uniwersytecie w Białymstoku, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Uczelni Korczaka, Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Każdy z uczestników konkursu przygotował esej na temat „Jan Paweł II wobec współczesności”. Na podstawie nadesłanych prac komisja wyłoniła dwunastu finalistów, którzy 19 lipca zaprezentują swoje prace i zmierzą się z pytaniami komisji konkursowej w składzie: o. dr Cezary Binkiewicz OP (przewodniczący), Marta Broniewska z Fundacji Świętego Mikołaja, ks. dr Tomasz Podlewski z Watykańskiej Fundacji Jana Pawła II i dr Mariusz Sulkowski z UKSW w Warszawie.

Zwycięzcy, dzięki stypendium w wysokości 12 tys. euro, będą mogli w roku akademickim 2025/2026 studiować na podyplomowym programie JP2 Studies w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu, w Instytucie Kultury św. Jana Pawła II. Studia prowadzone są w języku angielskim.

W tym roku dzięki współpracy Instytutu Tertio Millennio z Teologią Polityczną oraz Watykańską Fundacją Jana Pawła II odbywa się już piąta edycja konkursu adresowana do studentów, doktorantów i absolwentów uczelni wyższych. Jest ona odpowiedzią na zauważalną potrzebę popularyzacji nauczania papieskiego wśród młodych dorosłych. Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest też zaproszeniem do rozpoczęcia pogłębionych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz poszerzania wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej.

Fundatorami stypendiów są Watykańska Fundacja Jana Pawła II oraz Fundacja Świętego Mikołaja.

 


Ty też możesz wydawać z nami książki, produkować PODCASTY, organizować wystawy oraz WYDAWAĆ „Teologię Polityczną Co Tydzień”, jedyny tygodnik filozoficzny w Polsce. Twoje darowizny zamienią się w kolejne artykuły takie jak ten, który właśnie czytałeś i pomogą nam kontynuować i rozwijać nasze projekty oraz tworzyć kolejne. Środowisko Teologii Politycznej działa dzięki darowiznom prywatnych mecenasów kultury – tych okazjonalnych oraz regularnych. Dołącz do nich już dziś i WSPIERAJ TEOLOGIĘ POLITYCZNĄ!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.