Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie

Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie

Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie powstał jako odpowiedź na wyzwania zmieniającej się rzeczywistości.

Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie powstał jako odpowiedź na wyzwania zmieniającej się rzeczywistości.

Zacieśniającej się wielopłaszczyznowej współpracy polsko-brytyjskiej towarzyszy rosnąca aktywność polskiej emigracji na Wyspach oraz coraz częstsze odwiedziny Brytyjczyków w naszym kraju. Jesteśmy przekonani, że dziś - bardziej niż kiedykolwiek - potrzebne są instytucje pełniące funkcję pomostów pomiędzy oboma krajami. Dlatego też naszym najważniejszym celem jest popularyzowanie polskiej nauki w Wielkiej Brytanii. Wspieramy pracę i osiągnięcia zarówno polskich naukowców mieszkających na Wyspach, jak również Brytyjczyków, którzy prowadzą badania na temat Polski. Jednakowo istotną motywacją naszych działań jest budowanie relacji. Nie tylko łączących Polskę i Wielką Brytanię, lecz zarówno tych integrujących kolejne pokolenia emigrantów. Wierzymy, że te starania zaowocują wzmocnieniem pozytywnego wizerunku Polski i Polaków.

W naszej działalności koncentrujemy się na tematyce z obszaru stosunków międzynarodowych, dyplomacji, socjologi a także ekonomii i metodyki. Prowadzimy dwa kierunki studiów podyplomowych z zakresu polsko-brytyjskiego partnerstwa strategicznego w UE i NATO oraz nauczania języka polskiego i kultury polskiej. Ponadto organizujemy kursy akademickie, konferencje, wykłady oraz seminaria, na które zapraszamy wybitnych naukowców, ekspertów jak i praktyków zainteresowanych polską kulturą, historią i polityką. Finansujemy dwumiesięczne programy badawcze dla brytyjskich naukowców, a dla wszystkich poszukujących informacji na temat studiów w Polsce, polskich uczelni oraz grantów badawczych tworzymy bazę danych oraz centrum informacyjne działające w Londynie. Co więcej, z naszej inicjatywy powstaje pierwsza wirtualna mapa polskiego Londynu, której celem jest wskazanie śladów polskiej emigracji w tym mieście. Nasze projekty to jednak nie tylko refleksja nad obecną sytuacją obu krajów, lecz przede wszystkim element szerszego wyzwania jakim jest przywrócenie intelektualnej obecności myśli emigracyjnej, zarówno sprzed II wojny światowej, jak i tej z poczatku XXI wieku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na: www.uj-puno.eu lub pon@uj.edu.pl

 


Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami Za Granicą"


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.