Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Surowość Boga – Paul Moser

Surowość Boga – Paul Moser

Nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego ukazała się książka Paula Mosera pt.: „Surowość Boga”. To kolejna pozycja z kultowej serii „Biblioteki Myśli Współczesnej”. Publikacja stanowi oryginalną syntezę klasycznego zagadnienia współistnienia sprawiedliwości i miłosierdzia.

Od wydawcy:

To książka otwierająca oczy. Dawno nikt nie potrafił tak jak Paul Moser syntetycznie zebrać i jasno zaprezentować trudnego przecież zagadnienia teologicznego i problemu filozoficznego. Zwłaszcza w czasach bezmyślnego permisywizmu idea surowej sprawiedliwości jako pewnej drogi do szczęścia, i jedynej, z wielkim trudem toruje sobie zrozumienie. Moser ma ten dar, że potrafi jasno rysować przystępny obraz i miłosierdzia, i surowości i niepojętej do końca natury Boga. I w tym człowieka.

Tytuł: „Surowość Boga”
Autor: Paul Moser
Przekład: Marek Dobrzeniecki
Wydawca: Państwowy Instytut Wydawniczy
ISBN: 978-83-8196-255-1
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 320
Okładka: miękka ze skrzydełkami

Paul Moser jest amerykańskim filozofem w swojej pracy skupionym przede wszystkim na zagadnieniach związanych z epistemologią i filozofią religii. Wykłada na Loyola University Chicago. Opublikował m.in. Empirical JustificationThe Divine Goodness of Jesus: Impact and Response The God Relationship: The Ethics for Inquiry about the Divine. 

Zapoznaj się z publikacją na stronie wydawcy 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.