Surowość Boga – Paul Moser

Surowość Boga – Paul Moser

Nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego ukazała się książka Paula Mosera pt.: „Surowość Boga”. To kolejna pozycja z kultowej serii „Biblioteki Myśli Współczesnej”. Publikacja stanowi oryginalną syntezę klasycznego zagadnienia współistnienia sprawiedliwości i miłosierdzia.

Od wydawcy:

To książka otwierająca oczy. Dawno nikt nie potrafił tak jak Paul Moser syntetycznie zebrać i jasno zaprezentować trudnego przecież zagadnienia teologicznego i problemu filozoficznego. Zwłaszcza w czasach bezmyślnego permisywizmu idea surowej sprawiedliwości jako pewnej drogi do szczęścia, i jedynej, z wielkim trudem toruje sobie zrozumienie. Moser ma ten dar, że potrafi jasno rysować przystępny obraz i miłosierdzia, i surowości i niepojętej do końca natury Boga. I w tym człowieka.

Tytuł: „Surowość Boga”
Autor: Paul Moser
Przekład: Marek Dobrzeniecki
Wydawca: Państwowy Instytut Wydawniczy
ISBN: 978-83-8196-255-1
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 320
Okładka: miękka ze skrzydełkami

Paul Moser jest amerykańskim filozofem w swojej pracy skupionym przede wszystkim na zagadnieniach związanych z epistemologią i filozofią religii. Wykłada na Loyola University Chicago. Opublikował m.in. Empirical JustificationThe Divine Goodness of Jesus: Impact and Response The God Relationship: The Ethics for Inquiry about the Divine. 

Zapoznaj się z publikacją na stronie wydawcy 


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Hippiasza większego” w tłumaczeniu profesora Artura Pacewicza
Klasyczny dialog sokratejski w tłumaczenie prof. Artura Pacewicza
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.