Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

[OPOWIADANIE] Andrzej Horubała: Pluszak

[OPOWIADANIE] Andrzej Horubała: Pluszak

Wybuch śmiechu na dziecięcej mszy. A może żarty się skończyły? Nowe opowiadanie Andrzeja Horubały tylko na stronie Teologii Politycznej! Zachęcamy do lektury!

Industrialna kaplica, która równie dobrze mogłaby być pracowniczą stołówką. Zero sacrum. Wiosenne światło wpada przez szyby, wydobywając smugi kurzu wzniecanego przez dzieci. Łażą wszędzie, ledwie
dyscyplinowane przez rodziców. Chłopaczek przedszkolak woła swoją ledwie chodzącą siostrę, by przyszła do niego, za ołtarz, że tu fajnie – tak rozpoczyna się najnowsze opowiadanie Andrzeja Horubały pt. „Pluszak”. Całość do pobrania: 

POBIERZ OPOWIADANIE „PLUSZAK” W FORMACIE PDF

POBIERZ OPOWIADANIE „PLUSZAK” W FORMACIE EPUB

POBIERZ OPOWIADANIE „PLUSZAK” W FORMACIE MOBI

Andrzej Horubała (ur. 1962) – pisarz, krytyk literacki, producent i reżyser telewizyjny. Andrzej Horubała jest autorem monodramu „Mono” (1991), powieści „Farciarz” (2003), „Umoczeni” (2004), „Przesilenie” (2010), „Wdowa smoleńska albo niefart” (2021), opowiadań: „Mniszek” (2019) i „Hanka” (2023), „Ptasia i zakonnica” (2024) oraz zbiorów szkiców krytycznych „Marzenie o chuliganie” (1999), „Żeby Polska była sexy” (2011), „Droga do Poznania” (2015), „Byliśmy tacy zakochani” (2018) i „Ostatni akord” (2020).

Dzięki stypendium Fundacji Trzy Trąby oraz Jolanty i Mirosława Gruszków Andrzej Horubała realizuje projekt historycznoliteracki dla Teologii Politycznej, w który włącza się seria publikacji „Wielcy pisarze PRL-u”.

Autorką okładki jest Aleksandra Horubała.

____________________

Przeczytaj też opowiadania:

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.