Zachęcamy do wysłuchania pierwszego odcinka nowej serii podcastów „Pojednanie”! Marek Cichocki przedstawia w nim kontekst spotkania Helmuta Kohla i Tadeusza Mazowieckiego w Krzyżowej w 1989.
Marek Cichocki przedstawia kontekst spotkania Helmuta Kohla i Tadeusza Mazowieckiego w Krzyżowej w 1989. Wizyta Kohla w Polsce związana była z takimi wydarzeniami jak upadek muru berlińskiego, pojednanie i spór, czy Góra św. Anny jest właściwym miejscem, w którym Niemcy i Polacy mogą organizować spotkanie pod hasłem pojednania czy wspólnej polityki pamięci.
„Idea pojednania odgrywała ogromną rolę – szczególnie w latach dziewięćdziesiątych, w kontekście «końca historii» i «niepolitycznej polityki» – zarówno w wewnętrznej polityce Polski, jak i w relacjach międzynarodowych. Zaczniemy od wprowadzenia na temat wizyty Kohla w Polsce i jego wizji polityki pojednania. W kolejnych odcinkach porozmawiam z Dariuszem Gawinem, Piotrem Nowakiem i Dariuszem Karłowiczem” – mówił o nowej serii prof. Marek Cichocki.
Obserwuj nas na: YouTube, Spotify i na wielu innych platformach.
Podobają Ci się podcasty Teologii Politycznej? Serdecznie zachęcamy do wsparcia naszych nagrań.
fot. Sepp Spiegel/Ropi / Zuma Press / Forum
Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2025 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!