Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Ośrodek Myśli Politycznej zaprasza!

14, 21, 25 i 28 listopada - te dni warto zarezerwować w swoich kalendarzach

 

Ośrodek Myśli Politycznej – www.omp.org.pl - zaprasza

***

Konferencja "Punkty zwrotne. Największe błędy i dylematy polityczne w dziejach Polski" (25 XI)

Zapraszamy na konferencję, na której wystąpią m.in.: dr Przemysław Żurawski vel Grajewski - Uniwersytet Łódzki, prof. Rafał Habielski - Polska Akademia Nauk, dr Piotr Koryś - Uniwersytet Warszawski, prof. Tomasz Gąsowski - Uniwersytet Jagielloński, Mirosław Sanek - OMP, dr Maciej Korkuć - IPN Kraków, dr hab. Radosław Żurawski vel Grajewski - Uniwersytet Łódzki.

 

Wśród tematów m.in.:

Czy Polska powinna wraz z Hitlerem zaatakować ZSRR pod koniec lat 30-tych?

Czy gdyby w XVII wieku rozwiązano problem kozacki, I RP by nie upadła?

Czy Piłsudski powinien wesprzeć „Białych” w walce z Bolszewikami?

Czy błędy gospodarcze Sanacji w czasie Wielkiego Kryzysu pogrążyły II RP?

Czy powstania listopadowe i styczniowe były potrzebne? …

i wiele innych kluczowych pytań politycznych z dziejów Polski.

 

Kraków, Herbewo, ul. Lubelska 29 (VI piętro), 25 listopada, 11.00-17.30

 

Zgłoszenia: biuro@omp.org.pl (do 20 listopada) lub http://www.facebook.com/event.php?eid=299856823367397. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń – ilość miejsc ograniczona.

 

Konferencja odbędzie się w ramach projektu edukacyjno-badawczo-wydawn​iczego "Historie do przemyślenia. Punkty zwrotne dziejów politycznych Polski". Jest on realizowany dzięki wsparciu Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

 

Zapraszamy także na blog OMP: http://www.omp.org.pl/blog​/?tag=przelomowe-wydarzeni​a-dziejow-polski i stronę www.polskietradycje.pl.

 

***

Seminarium "Historie do przemyślenia: Powstanie Warszawskie / Stan wojenny" (14 i 28 XI)

Zapraszamy do udziału w seminariach poświęconych politycznym aspektom powstania warszawskiego i stanu wojennego, które poprowadzi dr Maciej Korkuć z krakowskiego oddziału IPN. Odbędą się one w Krakowie 14 i 28 listopada, o 16.00 (oba potrwają ok. 90 minut). W ich trakcie zostaną rozważone okoliczności i skutki podjęcia decyzji o wybuchu powstania warszawskiego i wprowadzenia stanu wojennego. Skonfrontowane z faktami będą - utrwalone m.in. wskutek działalności peerelowskiej propagandy - stereotypy dotyczące wydarzeń 1944 r., a także argumentacja obrońców poczynań komunistycznej władzy z roku 1981.

 

Dokładne informacje logistyczne zostaną przekazane po przyjęciu przez nas zgłoszenia do udziału - prosimy o przesłanie na adres omp@omp.org.pl do 12 listopada listu zapowiadającego chęć przybycia lub dokonać rejestracji na facebooku http://www.facebook.com/event.php?eid=243791149017326. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Seminaria odbędą się w ramach projektu edukacyjno-badawczo-wydawn​iczego Historie do przemyślenia. Punkty zwrotne dziejów politycznych Polski. Jest on realizowany dzięki wsparciu Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

 

***

Debata "Co dalej z UE? Dylematy czasów kryzysu" (21 XI)

Zapraszamy na dyskusję poświęconą kryzysowi gospodarczemu, a szczególnie:

- jego ekonomicznym, kulturowym i politycznym przyczynom i skutkom, tym już zauważonym i tym, które dopiero mogą się ujawnić,

- dotąd zastosowanym i zapowiadanym sposobom na jego przezwyciężenie.

 

W debacie wezmą udział wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, dr Mariusz Andrzejewski i prof. Aleksander Surdej. Poprowadzi ją Wojciech Jakóbik.

 

21 listopada, godzina 17.30, Herbewo, ul. Lubelska 29 (VI piętro).

Potwierdzenie udziału:  http://www.facebook.com/event.php?eid=241028909286339

 

Teksty i informacje na tematy związane z problematyką debaty: www.sporyokapitalizm.pl oraz www.usa-ue.pl.

 

Dyskusja odbywa się w ramach programu Krakowski Klub Kultury i Myśli Politycznej. Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków - www.krakow.pl.


Jeżeli podobał się Państwu ten artykuł?

Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.

Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.