Nowy numer „Chrześcijaństwo, Świat, Polityka” o wyzwaniach demokracji

Nowy numer „Chrześcijaństwo, Świat, Polityka” o wyzwaniach demokracji

Ukazał się kolejny numer czasopisma „Chrześcijaństwo, Świat, Polityka” [nr 21 (2017)] wydawanego przez Instytut Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego tematem przewodnim są wyzwania stojące przed demokracją.

„Z dzisiejszej perspektywy ciężko uwierzyć, ze niecałe trzydzieści lat temu „na poważnie” prognozowano powszechny tryumf demokracji i związany z tym koniec historii. Nie chodzi przy tym jedynie o współczesny rozkwit autorytarnych struktur władzy w krajach, które – jak się zdawało – weszły na drogę demokratyzacji (vide Rosja, Turcja, Chiny). Coraz poważniejsze pytania budzi również, by tak rzec, demokratyczność państw demokratycznych. Czy można twierdzić, że państwo, które tworzy hybrydy ludzko-zwierzęce rzeczywiście opiera się o godność człowieka; że państwo, które nakazuje powtarzać referendum lub wybory, bo ich wynik odbiega od oczekiwania elit rzeczywiście uznaje suwerenność ludu” – pisze prof. Michał Gierycz we wstępie do najnowszego wydania czasopisma.

W nowym numerze można znaleźć m.in. artykuły autorstwa Johna Milbanka, Chantal Delsol czy ks. Piotra Mazurkiewicza, a także recenzję autorstwa prof. Michała Gierycza książki Alaina Besançona „Współczesne problemy religijne”, wydanej przez Teologię Polityczną.

Cały numer czasopisma „Chrześcijaństwo, Świat, Polityka” nr 21 (2017) dostępny jest na stronie UKSW.


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii PolitycznejKliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.