Ukazał się kolejny numer czasopisma „Chrześcijaństwo, Świat, Polityka” [nr 21 (2017)] wydawanego przez Instytut Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego tematem przewodnim są wyzwania stojące przed demokracją.
„Z dzisiejszej perspektywy ciężko uwierzyć, ze niecałe trzydzieści lat temu „na poważnie” prognozowano powszechny tryumf demokracji i związany z tym koniec historii. Nie chodzi przy tym jedynie o współczesny rozkwit autorytarnych struktur władzy w krajach, które – jak się zdawało – weszły na drogę demokratyzacji (vide Rosja, Turcja, Chiny). Coraz poważniejsze pytania budzi również, by tak rzec, demokratyczność państw demokratycznych. Czy można twierdzić, że państwo, które tworzy hybrydy ludzko-zwierzęce rzeczywiście opiera się o godność człowieka; że państwo, które nakazuje powtarzać referendum lub wybory, bo ich wynik odbiega od oczekiwania elit rzeczywiście uznaje suwerenność ludu” – pisze prof. Michał Gierycz we wstępie do najnowszego wydania czasopisma.
W nowym numerze można znaleźć m.in. artykuły autorstwa Johna Milbanka, Chantal Delsol czy ks. Piotra Mazurkiewicza, a także recenzję autorstwa prof. Michała Gierycza książki Alaina Besançona „Współczesne problemy religijne”, wydanej przez Teologię Polityczną.
Cały numer czasopisma „Chrześcijaństwo, Świat, Polityka” nr 21 (2017) dostępny jest na stronie UKSW.
Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.
Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?