Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Nowy numer „Chrześcijaństwo, Świat, Polityka” o wyzwaniach demokracji

Nowy numer „Chrześcijaństwo, Świat, Polityka” o wyzwaniach demokracji

Ukazał się kolejny numer czasopisma „Chrześcijaństwo, Świat, Polityka” [nr 21 (2017)] wydawanego przez Instytut Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego tematem przewodnim są wyzwania stojące przed demokracją.

„Z dzisiejszej perspektywy ciężko uwierzyć, ze niecałe trzydzieści lat temu „na poważnie” prognozowano powszechny tryumf demokracji i związany z tym koniec historii. Nie chodzi przy tym jedynie o współczesny rozkwit autorytarnych struktur władzy w krajach, które – jak się zdawało – weszły na drogę demokratyzacji (vide Rosja, Turcja, Chiny). Coraz poważniejsze pytania budzi również, by tak rzec, demokratyczność państw demokratycznych. Czy można twierdzić, że państwo, które tworzy hybrydy ludzko-zwierzęce rzeczywiście opiera się o godność człowieka; że państwo, które nakazuje powtarzać referendum lub wybory, bo ich wynik odbiega od oczekiwania elit rzeczywiście uznaje suwerenność ludu” – pisze prof. Michał Gierycz we wstępie do najnowszego wydania czasopisma.

W nowym numerze można znaleźć m.in. artykuły autorstwa Johna Milbanka, Chantal Delsol czy ks. Piotra Mazurkiewicza, a także recenzję autorstwa prof. Michała Gierycza książki Alaina Besançona „Współczesne problemy religijne”, wydanej przez Teologię Polityczną.

Cały numer czasopisma „Chrześcijaństwo, Świat, Polityka” nr 21 (2017) dostępny jest na stronie UKSW.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.