Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Nowa książka Teologii Politycznej! "Uciec z krainy zapomnienia" ks. prof. Jacka Grzybowskiego

Nowa książka Teologii Politycznej! "Uciec z krainy zapomnienia" ks. prof. Jacka Grzybowskiego

W książce ks. Jacka Grzybowskiego narracyjny rozmach i analityczna głębia służą tej samej sprawie. Idąc od starożytnej filozofii śmierci do współczesnej śmierci filozofii, autor raz jeszcze rozważa historię, która nie łudzi nadzieją stojącego za rogiem happy endu

ks. Jacek Grzybowski, Uciec z krainy zapomnienia - NOWOŚĆ

Filozoficzny namysł nad przeszłością.
Pytania o teraźniejszości

Autor: ks. Jacek Grzybowski
Oprawa: miękka
Format: 148x210
Liczba stron: 493
Wydawnictwo: Teologia Polityczna
ISBN: 978-83-628884-88-9

W książce ks. Jacka Grzybowskiego narracyjny rozmach i analityczna głębia służą tej samej sprawie. Idąc od starożytnej filozofii śmierci do współczesnej śmierci filozofii, autor raz jeszcze rozważa historię, która nie łudzi nadzieją stojącego za rogiem happy endu. Zamknięci w pułapce języka i czasu musimy podjąć trud myślenia od początku – wziąć do rąk Fedona, wejść do celi Boecjusza, rozsupłać dystynkcje scholastyków, posłuchać współczesnych. Filozofia, która nie niesie pocieszenia, podobnie jak człowiek, który zgubił drogę, powinna wrócić do rozdroża, ponownie przemyśleć fundamenty. Książka ks. Grzybowskiego to wyprawa w stronę źródeł, ekspedycja wytrawnego podróżnika idącego wbrew modom, pod prąd.

Dariusz Karłowicz

Ks. Jacek Grzybowski w swojej książce Uciec z krainy zapomnienia stara się przekonać współczesnego czytelnika, że historia, a zwłaszcza historia myśli, historia filozofii jest wciąż fascynującym i inspirującym obszarem studiów. Prezentując eseje – pisane lekkim piórem a jednocześnie naukowo rzetelne – na temat gigantów przeszłości (Platon, Boecjusz, św. Tomasz) pokazuje, że my, współcześni, niejednokrotnie jesteśmy „karłami” na barkach tych olbrzymów. Warto sięgnąć po tę książkę, aby na nowo odkryć głębię przeszłości i nie „pozostać w krainie Lotofagów”.

prof. Agnieszka Kijewska

Jacek Grzybowski (ur. 1973), ksiądz katolicki, doktor habilitowany filozofii, profesor UKSW, adiunkt na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej UKSW w Warszawie i wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym, autor książek i artykułów naukowych z dziedziny historii filozofii, filozofii polityki oraz filozofii kultury. Opublikował między innymi: Miecz i pastorał. Filozoficzny uniwersalizm sporu o charakter władzy (2006), Jacques Maritain i nowa cywilizacja chrześcijańska (2007), Philosophical and Religious Sources of Modern Culture (redakcja, 2012), Byt, tożsamość, naród. Próba wyjaśnienia formuły „tożsamość narodowa” w perspektywie metafizyki (2012), Myśl filozoficznie – myśl politycznie! Analiza i ocena historyczno-kulturowych racji filozofii polityki (redakcja, 2013), Cosmological and Philosophical World of Dante Alighieri. The Divine Comedy as a Medieval Vision of the Universe (2015). W swoich pracach akademickich oraz w trakcie zajęć dydaktycznych podejmuje problematykę filozoficznych inspiracji i źródeł współczesnych zagadnień kulturowych oraz cywilizacyjnych.

Patroni medialni:

 Tygodnik Idziemy, TV Republika, FrondaLUX, Pressje, Rebelya.pl


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2025 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.