Non possumus. Niezgoda, której uczy Kościół - Paweł Milcarek, Tomasz Rowiński

Non possumus. Niezgoda, której uczy Kościół - Paweł Milcarek, Tomasz Rowiński

Nakładem wydawnictwa Demart ukazała się książka „Non possumus. Niezgoda, której uczy Kościół”. To zbiór wywiadów przeprowadzonych przez Pawła Milcarka i Tomasza Rowińskiego, poruszających tematykę posłuszeństwa w wierze – komu i czemu, jako katolicy, winniśmy podległość i uległość, a wobec czego i kogo jesteśmy wręcz zobowiązani do sprzeciwu i niezgody.

Tytuł: „Non possumus. Niezgoda, której uczy Kościół”
Autorzy: Paweł Milcarek, Tomasz Rowiński
Rok wydania: 2021
ISBN: 9788379122981
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 424  

Sprawa z non possumus nie jest prosta i dziś. Nie wystarczy być zawsze nonkonformistą wobec świata. Nonkonformizm nie jest zasadą ogólną, wynika ze zrozumienia wiary. Podobnie nie można być zawsze ugodowym w relacjach z innymi, również z innymi wiernymi. Gdy Kościół dotyka kryzys wewnętrzny, potrzebna jest też zdolność sporu i oporu wobec zła jakie się w nim dzieje.

Niewykluczone, że Kościół także w Polsce czekają naprawdę trudne czasy. Tym bardziej potrzeba jest wielu odważnych, którzy będą potrafili podążać prostą drogą wiary. Jednak ta prosta droga nie oznacza drogi łatwej. Sądzimy nawet, że jest to droga nieustannego wysiłku, może i cierpienia, pracy i stałego korygowania samego siebie. Nie według emocji i opinii, ale według prawdy, którą jest nasz Pan Jezus Chrystus obecny i w liturgii, i w sakramentach, i niezmiennej nauce. 

O Autorach:
Paweł Milcarek – polski filozof i publicysta, absolwent Wydziału Historycznego na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1992-2008 wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika Christianitas. 

Tomasz Rowiński –  polski historyk idei i publicysta. Ukończył Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor kwartalnika Christianitas oraz publicysta w tygodniku Do Rzeczy. Szef działu religijnego portalu DoRzeczy.pl.  Od stycznia 2019 roku jest członkiem Stowarzyszenia Świętego Benedykta Patrona Europy.

Spis treści

Książka dostępna jest na stronie wydawcy Demart


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.