Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Marek A. Cichocki w „Raporcie o stanie świata”

Marek A. Cichocki w „Raporcie o stanie świata”

Czy mamy do czynienia z końcem izolacji Alternatywy dla Niemiec na niemieckiej scenie politycznej? Jakie będą konsekwencje brexitu? Jaka przyszłość czeka Pakt Północnoatlantycki? Na te i wiele innych pytań odpowiadał w programie Dariusza Rosiaka „Raport o stanie świata” Marek A. Cichocki.

Audycja Dariusza Rosiaka, która w styczniu tego roku została zdjęta z anteny Programu Trzeciego Polskiego Radia, powróciła w czwartek, 6 lutego, nadawana tym razem na żywo z Muzeum Powstania Warszawskiego przez Instytut Wolności. W dyskusji, zatytułowanej „Rok 2020 – czy mamy się bać?” udział wzięli Marek A. Cichocki, Jacek Bartosiak, Adam Eberhardt oraz Jan Natkański. Rozmowa dotyczyła najważniejszych problemów politycznych współczesnego świata: kryzysu niemieckiej demokracji, napięć między Chinami a Stanami Zjednoczonymi czy wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej.

– Brexit jest niewątpliwie punktem zwrotnym w historii integracji europejskiej. Zmienia całkowicie logikę funkcjonowania Europy: o ile do tej pory można było upierać się, że jednoczenie się Europy jest drogą jednokierunkową, że jest to konieczność historyczna, tak obecnie nikt w to już nie uwierzy. Polityka w Europie przestała być jednokierunkowa – podkreślił Cichocki.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania:


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.