Marek A. Cichocki w „Raporcie o stanie świata”

Marek A. Cichocki w „Raporcie o stanie świata”

Czy mamy do czynienia z końcem izolacji Alternatywy dla Niemiec na niemieckiej scenie politycznej? Jakie będą konsekwencje brexitu? Jaka przyszłość czeka Pakt Północnoatlantycki? Na te i wiele innych pytań odpowiadał w programie Dariusza Rosiaka „Raport o stanie świata” Marek A. Cichocki.

Audycja Dariusza Rosiaka, która w styczniu tego roku została zdjęta z anteny Programu Trzeciego Polskiego Radia, powróciła w czwartek, 6 lutego, nadawana tym razem na żywo z Muzeum Powstania Warszawskiego przez Instytut Wolności. W dyskusji, zatytułowanej „Rok 2020 – czy mamy się bać?” udział wzięli Marek A. Cichocki, Jacek Bartosiak, Adam Eberhardt oraz Jan Natkański. Rozmowa dotyczyła najważniejszych problemów politycznych współczesnego świata: kryzysu niemieckiej demokracji, napięć między Chinami a Stanami Zjednoczonymi czy wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej.

– Brexit jest niewątpliwie punktem zwrotnym w historii integracji europejskiej. Zmienia całkowicie logikę funkcjonowania Europy: o ile do tej pory można było upierać się, że jednoczenie się Europy jest drogą jednokierunkową, że jest to konieczność historyczna, tak obecnie nikt w to już nie uwierzy. Polityka w Europie przestała być jednokierunkowa – podkreślił Cichocki.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania:


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.