Letnie Seminarium Platońskie w Lanckoronie – zapisz się już dziś!

Letnie Seminarium Platońskie w Lanckoronie – zapisz się już dziś!

Przypominamy o nietuzinkowym wydarzeniu, jakim jest Letnie Seminarium Platońskie, które odbędzie się w dniach 5-11 lipca w Lanckoronie. Termin zapisów mija w najbliższy piątek (30.04) więc zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń.

Tematem tegorocznej edycji będzie „Fajdros” Platona. W planie siedem dni obrad, każdego dnia poranne seminarium i wykłady, a także spacery po lanckorońskim wzgórzu.

„W tym roku zajmiemy się dialogiem „Fajdros”. Interesuje nas przede wszystkim szczegółowe studium samego dialogu: mowy Lizjasza, obu mów Sokratesa, a także ich przedmiot, Ἔρως. Interesuje nas przedstawiona w nich psychologia platońska, szał i jego rodzaje (apolliński, dionizyjski, muzyczny i erotyczny), wieńczący dialog problem retoryki i pisma, a także kontekst misteryjny, który splata wszystkie te pozornie niezwiążane wątki. Ponadto zajmiemy się recepcją historyczną „Fajdrosa”, od neoplatońskiej (Hermiasz, Plotyn, Proklos), przez renesansową (Ficino) aż po współczesną (Schleiermacher, Natorp, Heidegger)” – piszą organizatorzy.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o nadesłanie do końca kwietnia życiorysu i krótkiego listu motywacyjnego na adres: andrzej.serafin@gmail.com.

Letnie Seminarium Platońskie organizowane jest przez Akademię Platońską, Instytut Filozofii i Socjologii UP oraz Kwartalnik KRONOS.

Szczegółowy program

Wydarzenie na Facebooku

Więcej informacji

Grafika Organizatora


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.