Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Letnie Seminarium Platońskie w Lanckoronie – zapisz się już dziś!

Letnie Seminarium Platońskie w Lanckoronie – zapisz się już dziś!

Przypominamy o nietuzinkowym wydarzeniu, jakim jest Letnie Seminarium Platońskie, które odbędzie się w dniach 5-11 lipca w Lanckoronie. Termin zapisów mija w najbliższy piątek (30.04) więc zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń.

Tematem tegorocznej edycji będzie „Fajdros” Platona. W planie siedem dni obrad, każdego dnia poranne seminarium i wykłady, a także spacery po lanckorońskim wzgórzu.

„W tym roku zajmiemy się dialogiem „Fajdros”. Interesuje nas przede wszystkim szczegółowe studium samego dialogu: mowy Lizjasza, obu mów Sokratesa, a także ich przedmiot, Ἔρως. Interesuje nas przedstawiona w nich psychologia platońska, szał i jego rodzaje (apolliński, dionizyjski, muzyczny i erotyczny), wieńczący dialog problem retoryki i pisma, a także kontekst misteryjny, który splata wszystkie te pozornie niezwiążane wątki. Ponadto zajmiemy się recepcją historyczną „Fajdrosa”, od neoplatońskiej (Hermiasz, Plotyn, Proklos), przez renesansową (Ficino) aż po współczesną (Schleiermacher, Natorp, Heidegger)” – piszą organizatorzy.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o nadesłanie do końca kwietnia życiorysu i krótkiego listu motywacyjnego na adres: andrzej.serafin@gmail.com.

Letnie Seminarium Platońskie organizowane jest przez Akademię Platońską, Instytut Filozofii i Socjologii UP oraz Kwartalnik KRONOS.

Szczegółowy program

Wydarzenie na Facebooku

Więcej informacji

Grafika Organizatora


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.