Ks. Jacek Grzybowski: Dzisiaj Hippiasz byłby piarowcem

Ks. Jacek Grzybowski: Dzisiaj Hippiasz byłby piarowcem

W dzisiejszym medialnym świecie Hippiasz byłby piarowcem, a Sokrates tym, który pragnie pokazać, iż nie każde dobro, które retorzy czy sofiści ukazują jako godziwe jest takim naprawdę – mówi ks. Jacek Grzybowski. Zapraszamy do wsparcia zbiorki na „Hippiasza mniejszego” – dialog Platona, który zostanie wkrótce wydany w nowym tłumaczeniu dzięki staraniom Teologii Politycznej, Ośrodka Myśli Politycznej oraz Państwowego Instytutu Wydawniczego

Nowe tłumaczenie „Hippiasza mniejszego” zostało przygotowane przez doktora Michała Bizonia z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukaże się ono w serii „Biblioteka Klasyczna” i będzie zawierało zarówno tekst polski jak i grecki, a także obszerny komentarz tłumacza oraz bibliografię.

KLIKNIJ I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Przeczytaj fragment komentarza dra Michała Bizonia do „Hippiasza mniejszego”

Przeczytaj fragment dialogu Platona

Dariusz Karłowicz o „Hippiaszu mniejszym”

KLIKNIJ I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Każda osoba, która wesprze wydanie książki, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach publikacji (chyba że zadeklaruje chęć pozostania anonimowym darczyńcą).

Każdy, kto dokona wpłaty z dopiskiem „Hippiasz” w wysokości co najmniej 65 zł, otrzyma publikację gratis.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć książkę kwotą 400 zł, otrzymają cztery tomy z kolekcji dzieł Platona („Kriton”, „Obrona Sokratesa”, „Eutyfron” i „Hippiasz”).

Darczyńcy, którzy zaoferują ponad 1 000 zł, otrzymają także specjalne podziękowania na stronie redakcyjnej i imienne podziękowania podczas uroczystej premiery dzieła.

Darowizny na wydanie książki można przekazać także tradycyjnie wpłacając wybraną kwotę na konto Fundacji Świętego Mikołaja 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „Hippiasz”.

Konto bankowe dla przelewów zagranicznych:

Fundacja Świętego Mikołaja, nazwa banku: PKO PB, SWIFT: BPKOPLPW

Numer konta IBAN:  PL18 1440 1387 0000 0000 1092 6483 z dopiskiem „Hippiasz”.

KLIKNIJ I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.