Ks. Jacek Grzybowski: Dzisiaj Hippiasz byłby piarowcem

Ks. Jacek Grzybowski: Dzisiaj Hippiasz byłby piarowcem

W dzisiejszym medialnym świecie Hippiasz byłby piarowcem, a Sokrates tym, który pragnie pokazać, iż nie każde dobro, które retorzy czy sofiści ukazują jako godziwe jest takim naprawdę – mówi ks. Jacek Grzybowski. Zapraszamy do wsparcia zbiorki na „Hippiasza mniejszego” – dialog Platona, który zostanie wkrótce wydany w nowym tłumaczeniu dzięki staraniom Teologii Politycznej, Ośrodka Myśli Politycznej oraz Państwowego Instytutu Wydawniczego

Nowe tłumaczenie „Hippiasza mniejszego” zostało przygotowane przez doktora Michała Bizonia z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukaże się ono w serii „Biblioteka Klasyczna” i będzie zawierało zarówno tekst polski jak i grecki, a także obszerny komentarz tłumacza oraz bibliografię.

KLIKNIJ I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Przeczytaj fragment komentarza dra Michała Bizonia do „Hippiasza mniejszego”

Przeczytaj fragment dialogu Platona

Dariusz Karłowicz o „Hippiaszu mniejszym”

KLIKNIJ I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Każda osoba, która wesprze wydanie książki, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach publikacji (chyba że zadeklaruje chęć pozostania anonimowym darczyńcą).

Każdy, kto dokona wpłaty z dopiskiem „Hippiasz” w wysokości co najmniej 65 zł, otrzyma publikację gratis.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć książkę kwotą 400 zł, otrzymają cztery tomy z kolekcji dzieł Platona („Kriton”, „Obrona Sokratesa”, „Eutyfron” i „Hippiasz”).

Darczyńcy, którzy zaoferują ponad 1 000 zł, otrzymają także specjalne podziękowania na stronie redakcyjnej i imienne podziękowania podczas uroczystej premiery dzieła.

Darowizny na wydanie książki można przekazać także tradycyjnie wpłacając wybraną kwotę na konto Fundacji Świętego Mikołaja 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „Hippiasz”.

Konto bankowe dla przelewów zagranicznych:

Fundacja Świętego Mikołaja, nazwa banku: PKO PB, SWIFT: BPKOPLPW

Numer konta IBAN:  PL18 1440 1387 0000 0000 1092 6483 z dopiskiem „Hippiasz”.

KLIKNIJ I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.