Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

ks. Eugeniusz Dąbrowski, Dzieje Pawla z Tarsu

ks. Eugeniusz Dąbrowski, Dzieje Pawla z Tarsu

Dzieje Pawła z Tarsu

ks. Eugeniusz Dąbrowski

Redakcja naukowa: ks. prof. Waldemar Rakocy, dr Krzysztof Bielawski
Oprawa: miękka
Format: 15 x 21 cm
Liczba stron: 892+4
Wydawnictwo: Teologia Polityczna (Fundacja Świętego Mikołaja)
ISBN: 978-83-62884-20-9

Kup w internetowej księgarni Teologii Politycznej – kliknij!

Paweł z Tarsu, prześladowca chrześcijan, nawraca się w drodze do Damaszku. Co sprawia, że faryzeusz, człowiek wykształcony w Jerozolimie, przyjmuje chrzest, by ruszyć w podróż, która odmienia losy świata i Kościoła?

Dzieje Pawła z Tarsu są dziełem wielkiego erudyty, który nawet skomplikowane sprawy potrafił przedstawiać w sposób prosty, jasny, zrozumiały.

ks. Roman Bartnicki

Nawet z dzisiejszego punktu widzenia, gdybyśmy wzięli pod uwagę liczbę kilometrów przebytych przez niego w czasie licznych podróży (Syria, Azja Mniejsza, Macedonia, Grecja, Włochy, Hiszpania), czyn apostolski Pawła ujawniłby się nam w rozmiarach niezwykłych. A cóż dopiero, jeśli zważymy, że w starożytności podróże odbywano nieco inaczej niż dzisiaj, że znaczną część drogi w wymienionych krajach odbył Paweł pieszo, z kijem pielgrzymim w dłoni. 

(fragment książki)


Ks. Eugeniusz Dąbrowski, biblista i tłumacz Nowego Testamentu, przez długi czas był jedynym Polakiem posiadającym stopień doktora nauk biblijnych, który otrzymał z rąk kard. Eugenio Pacelliego, przyszłego Pius XII. W „Dziejach Pawła z Tarsu”, które były codzienną lekturą prymasa Stefana Wyszyńskiego w czasie jego internowania, ks. Dąbrowski autora listów do Rzymian pokazuje w świetle licznych odniesień do źródeł powstałych w trakcie życia Apostoła. Otrzymujemy w ten sposób opowieść o człowieku, Kościele, historii, polityce i literaturze. Opowieść o tym, jak wszystkie te elementy oddziaływają na siebie i wzajemnie się uzupełniają.

Przeczytaj spis treści

Przeczytaj fragment książki

Kup w księgarni!


Jeżeli podobał się Państwu ten artykuł?

Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.

Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.