Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Kryzys i odrodzenie - Peter Kwasniewski

Kryzys i odrodzenie - Peter Kwasniewski

W swojej książce ,,Kryzys i odrodzenie. Tradycyjna liturgia łacińska a odnowa Kościoła” Peter Kwasniewski szkicuje realistyczny portret praktyki liturgicznej, która zadomowiła się w większości parafii i kościołów świata katolickiego po II soborze watykańskim. Autor wykazuje się solidną znajomością tematu i opiera się na potwierdzonych faktach oraz doświadczeniu. Czytelnik od razu zostaje skonfrontowany z problemem zerwania między liturgicznym duchem Ojców, to jest duchem Tradycji, oraz duchem i praktyką życia liturgicznego Kościoła naszych czasów. (bp Athanasius Schneider)

W swojej książce ,,Kryzys i odrodzenie. Tradycyjna liturgia łacińska a odnowa Kościoła” Peter Kwasniewski szkicuje realistyczny portret praktyki liturgicznej, która zadomowiła się w większości parafii i kościołów świata katolickiego po II soborze watykańskim (...) Czytelnik od razu zostaje skonfrontowany z problemem zerwania między liturgicznym duchem Ojców, to jest duchem Tradycji, oraz duchem i praktyką życia liturgicznego Kościoła naszych czasów. (bp Athanasius Schneider)

Peter Kwasniewski

Kryzys i odrodzenie. Tradycyjna liturgia łacińska a odnowa Kościoła

rok wydania: 2016

wydawnictwo: TYNIEC Wydawnictwo Benedyktynów

seria: Biblioteka Christianitas

 

 

Zapewne są w tej książce wyrażenia i wywody, które nie tylko uderzą w intelektualne schematy, ale i poddadzą próbie nawyki utrwalone w pobożności aktualnej. To ostatnie jest zaś zawsze obszarem ogromnie delikatnych przywiązań i roztropnych lojalności. Zapewne w warstwie zaproponowanych rozumowań są rzeczy, które przyjmiemy do dyskusji, a nie do akceptacji. Niewątpliwie natomiast jest to głos, którego nie warto opatrzyć etykietką emocjonalnego, gdyż autor nie próbuje nas przesuwać siłą, ale przedkłada argumenty. Oby w ewentualnych krytykach spotkał podobną merytoryczność.

dr Paweł Milcarek

Doktor Peter Kwasniewski, publikując w przystępnej formie książki serię swoich artykułów poświęconych liturgii, wyświadczył nam wielką przysługę. Wielką wartością jego pracy są argumenty wykazujące, że nauka św. Benedykta mówiąca, iż nie ma niczego ważniejszego od liturgii (nie tylko dla mnichów, lecz dla wszystkich z nas), jest prawdziwa.

Jonathan Robinson COr

Zapoznaj się ze Spisem treści i przedmowami do książki


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.