Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Kraków/Zakopane - 25/26 listopada - Spotkania autorskie poświęcone albumowi poezji RESET

Kraków/Zakopane - 25/26 listopada - Spotkania autorskie poświęcone albumowi poezji RESET

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wieczory autorskie poświęcone albumowi poezji RESET autorstwa Łukasza Kossowskiego (wiersze) i Rafała Kossowskiego (fotografia i typografia).

 

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wieczory autorskie poświęcone albumowi poezji RESET autorstwa Łukasza Kossowskiego (wiersze) i Rafała Kossowskiego (fotografia i typografia).
 
Podczas wieczorów wystąpią:
Henryk Boukołowski
Marek Ałaszewski
Wiśniewscy Brothers - support
Andrzej Kupniewski
Marek Jaromski

 

 

Kraków:

25 listopada o godzinie 19.00
Piwnica Pod Baranami.
Rynek Główny 27

 

Zakopane: 

26 listopada o godzinie 18.00
Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza
Willa Koliba, ul. Kościeliska 18.

 

Więcej o projekcie na: www.czasnareset.pl

Zobacz wydarzenie na Facebooku.

 

 

RESET W KRAKOWIE I W ZAKOPANEM

Projekt „Czas na reset”  to projekt rodzinny wymyślony przez  Łukasza, Rafała, Katarzynę i Irenę Kossowskich i grupę wspierających ich przyjaciół - Ernesta Brylla, Henryka Boukołowskiego, Marka Ałaszewskiego, Adama i Krzysztofa Wiśniewskich,  Marka Jaromskiego, Andrzeja Kupniewskiego, Katarzynę Szarek, Katarzynę Jakimiak, Grażynę Grochowiakową; poetów, aktorów, muzyków, kompozytorów, malarzy, naukowców, muzealników.

Do sfinansowania projektu udało się pozyskać miłośnika sztuk pięknych, sponsora i dobrodzieja – Pana Artura Sacharuka, właściciela wytwornej i malowniczo położonej u podnóża Giewontu Willi 5 Dolin.    
Punktem wyjścia projektu stał się tomik poezji Łukasza Kossowskiego zatytułowany

„RESET” gdzie wiersze dialogują z nastrojowymi fotogramami Rafała Kossowskiego. Brakowało tylko muzyki. Więc muzykę do wierszy napisali Marek Ałaszewski i Krzysztof Wiśniewski. Na promocji tomiku w warszawskim Muzeum Literatury w dniu 4 czerwca 2014 roku wiersze śpiewali Marek Ałaszewski i Adam Wiśniewski.  Dołączył wirtuoz harmonijki ustnej Andrzej Kupniewski i grający również na tym instrumencie Marek Jaromski.  Akompaniowali na gitarach Krzysztof Wiśniewski i Łukasz Kossowski.

Tak to się zaczęło. Teraz kompozytorzy piszą muzykę do kolejnych wierszy. Trwają próby przed wyruszeniem w trasę na południe Polski. Więc najpierw Kraków i kultowa Piwnica pod Baranami (25 listopad 2014, godz. 19). A dzień później (26. listopada o godz. 18.00) wspaniałe wnętrze zakopiańskiej Koliby, dzieło Stanisława Witkiewicza (Oddział Muzeum Tatrzańskiego).

Naszym marzeniem jest, by w trakcie kolejnych spotkań nowe osoby dołączały się do projektu. By każdy, zgodnie z przesłaniem tomiku wierszy, przystanął na chwilę i dokonał swoistego resetu, swej życiowej drogi i wartości jakimi w drodze tej się kieruje.

 

Dr. Łukasza Kossowskiego, znam od lat jako świetnego historyka sztuki oraz autora wielu znanych i nagradzanych wystaw.  A tu nagle debiut poetycki i to nie byle jaki;  poeta precyzyjnie operujący słowem, z kapitalnym poczuciem humoru, prowadzący dialog z tradycją romantyzmu.  A fotogramy Rafała Kossowskiego skupione, japonizujące, rozmawiające z wierszami ojca… Gratuluję!

Janusz Odrowąż - Pieniążek

Poeta świadomy, dlaczego tak a nie inaczej pisze, poeta, który myśli wierszem, wprowadza zupełnie nowe widzenie; poeta, który zachował jasność i dojmującą prostotę przekazu. Nie mentor, nie wierszopis teologizujący, nie kaznodzieja patetyzujący. Poeta.

Ernest Bryll

To poetycki głos sprzeciwu wobec nijakości i splugawieniu życia. Przypomina o podeptanych wartościach. Świat sacrum i profanum tworzy dramatyczną przemienność w poetyckich obrazach tak oszczędnych  i porażających przenikliwością diagnozy. Wiersze takie jak Pod krzyżem, Ślepota, Sławojka są nie do zapomnienia. Pojawił się nietuzinkowy poeta.

śp. Marek Nowakowski  


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.