Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Kraków - 21.09 - OMP: Jaka UE po kryzysie?

Ośrodek Myśli Politycznej zaprasza do udziału w spotkaniu polskich i czeskich ekspertów zajmujących się polityką europejską, które poświęcone będzie drogom wyjścia z obecnego kryzysu Unii Europejskie

Ośrodek Myśli Politycznej zaprasza do udziału w spotkaniu polskich i czeskich ekspertów zajmujących się polityką europejską, które poświęcone będzie drogom wyjścia z obecnego kryzysu Unii Europejskiej.

Seminarium odbędzie się w Krakowie 21 września br. (piątek). Rozpocznie się ono o godz. 11.00, zaś zakończenie planowane jest na godz. 18.00. Miejscem obrad będzie sala konferencyjna Herbewo (ul. Lubelska 29, VI p.). Będą się one toczyć w języku angielskim.

Wprowadzenia do dyskusji odbywającej się w trzech sesjach – pierwsza poświęcona będzie politycznym i ekonomicznym aspektom kryzysu dotykającego obecnie Unii Europejskiej, druga dyskusji o pożądanych zmianach w modelu funkcjonowania UE i miejscu w niej poszczególnych państw, trzecia zaś eurosceptycyzmowi jako rosnącemu w siłę nurtowi polityki w UE – wygłoszą:

dr Piotr Bajda - politolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. dr Marek Cichocki - dyrektor w Centrum Europejskim Natolin i redaktor naczelny pisma „Nowa Europa. Przegląd Natoliński”, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca i redaktor "Teologii Politycznej".

dr Vlastimil Havlík – politolog z Uniwersytetu Masaryka w Brnie, badacz eurosceptycyzmu i europeizacji.

prof. Vít Hloušek – dyrektor Międzynarodowego Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Masaryka w Brnie.

dr Petr Kaniok – politolog z Uniwersytetu Masaryka w Brnie, uczestnik licznych projektów badawczych poświęconych m.in. czeskiemu przewodnictwu w Radzie UE i euro-sceptycyzmowi, redaktor głównego pisma politologicznego w Czechach „Politologický Časopis”.

dr Petra Kuchyňková – analityczka w Centrum pro Studium Demokracie a Kultury (Brno), współautorka kompleksowego monitoringu legislacji europejskiej prowadzonego od 2004 r., wykładowca Uniwersytetu Masaryka w Brnie.

dr Petr Mach - polityk i ekonomista, były doradca prezydenta V.Klausa (2003-2007), lider partii Strana svobodných občanů, w latach 1999-2009 dyrektor think-tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

red. Marek Magierowski – publicysta „Uważam Rze”, autor licznych tekstów poświęconych współczesnej polityce europejskiej, w tym walce z kryzysem w UE.

prof. Aleksander Surdej – kierownik Katedry Studiów Europejskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, członek „Team Europe" działającego przy przedstawicielstwie Unii Europejskiej w Polsce.

dr Paweł Ukielski – politolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN, badacz czeskiej polityki.

red. Łukasz Warzecha – dziennikarz, komentator „Faktu”, były członek redakcji „Międzynarodowego Przeglądu Politycznego”.

dr Przemysław Żurawski vel Grajewski – wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego, autor wydanych przez OMP książek Duch pyszny poprzedza upadek. Rozważania o naturze procesu rozpadu unii oraz Geopolityka-siła-wola.

Seminarium jest częścią projektu Stworzenie forum współpracy polskich i czeskich ekspertów z obywatelskich instytucji tworzenia polityki europejskiej realizowanego przez Ośrodek Myśli Politycznej i Centrum pro Studium Demokracie a Kultury (Brno), współfinansowanego przez Forum Polsko-Czeskie ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Jeszcze raz serdecznie zapraszając do udziału w seminarium, bardzo prosimy – z powodów organizacyjnych – o potwierdzenie ewentualnego przybycia do 20 września (biuro@omp.org.pl, tytuł wiadomości Seminarium 21 IX; lub http://www.facebook.com/events/277807045657770/.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Herezję sekularności” Piotra Popiołka
Pierwsza polska monografia koncepcji Radykalnej Ortodoksji Johna Millbanka
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.