Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Kraków - 21.09 - OMP: Jaka UE po kryzysie?

Ośrodek Myśli Politycznej zaprasza do udziału w spotkaniu polskich i czeskich ekspertów zajmujących się polityką europejską, które poświęcone będzie drogom wyjścia z obecnego kryzysu Unii Europejskie

Ośrodek Myśli Politycznej zaprasza do udziału w spotkaniu polskich i czeskich ekspertów zajmujących się polityką europejską, które poświęcone będzie drogom wyjścia z obecnego kryzysu Unii Europejskiej.

Seminarium odbędzie się w Krakowie 21 września br. (piątek). Rozpocznie się ono o godz. 11.00, zaś zakończenie planowane jest na godz. 18.00. Miejscem obrad będzie sala konferencyjna Herbewo (ul. Lubelska 29, VI p.). Będą się one toczyć w języku angielskim.

Wprowadzenia do dyskusji odbywającej się w trzech sesjach – pierwsza poświęcona będzie politycznym i ekonomicznym aspektom kryzysu dotykającego obecnie Unii Europejskiej, druga dyskusji o pożądanych zmianach w modelu funkcjonowania UE i miejscu w niej poszczególnych państw, trzecia zaś eurosceptycyzmowi jako rosnącemu w siłę nurtowi polityki w UE – wygłoszą:

dr Piotr Bajda - politolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. dr Marek Cichocki - dyrektor w Centrum Europejskim Natolin i redaktor naczelny pisma „Nowa Europa. Przegląd Natoliński”, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca i redaktor "Teologii Politycznej".

dr Vlastimil Havlík – politolog z Uniwersytetu Masaryka w Brnie, badacz eurosceptycyzmu i europeizacji.

prof. Vít Hloušek – dyrektor Międzynarodowego Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Masaryka w Brnie.

dr Petr Kaniok – politolog z Uniwersytetu Masaryka w Brnie, uczestnik licznych projektów badawczych poświęconych m.in. czeskiemu przewodnictwu w Radzie UE i euro-sceptycyzmowi, redaktor głównego pisma politologicznego w Czechach „Politologický Časopis”.

dr Petra Kuchyňková – analityczka w Centrum pro Studium Demokracie a Kultury (Brno), współautorka kompleksowego monitoringu legislacji europejskiej prowadzonego od 2004 r., wykładowca Uniwersytetu Masaryka w Brnie.

dr Petr Mach - polityk i ekonomista, były doradca prezydenta V.Klausa (2003-2007), lider partii Strana svobodných občanů, w latach 1999-2009 dyrektor think-tanku Centrum pro ekonomiku a politiku.

red. Marek Magierowski – publicysta „Uważam Rze”, autor licznych tekstów poświęconych współczesnej polityce europejskiej, w tym walce z kryzysem w UE.

prof. Aleksander Surdej – kierownik Katedry Studiów Europejskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, członek „Team Europe" działającego przy przedstawicielstwie Unii Europejskiej w Polsce.

dr Paweł Ukielski – politolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN, badacz czeskiej polityki.

red. Łukasz Warzecha – dziennikarz, komentator „Faktu”, były członek redakcji „Międzynarodowego Przeglądu Politycznego”.

dr Przemysław Żurawski vel Grajewski – wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego, autor wydanych przez OMP książek Duch pyszny poprzedza upadek. Rozważania o naturze procesu rozpadu unii oraz Geopolityka-siła-wola.

Seminarium jest częścią projektu Stworzenie forum współpracy polskich i czeskich ekspertów z obywatelskich instytucji tworzenia polityki europejskiej realizowanego przez Ośrodek Myśli Politycznej i Centrum pro Studium Demokracie a Kultury (Brno), współfinansowanego przez Forum Polsko-Czeskie ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Jeszcze raz serdecznie zapraszając do udziału w seminarium, bardzo prosimy – z powodów organizacyjnych – o potwierdzenie ewentualnego przybycia do 20 września (biuro@omp.org.pl, tytuł wiadomości Seminarium 21 IX; lub http://www.facebook.com/events/277807045657770/.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.