XII Dzień Papieski. Jan Paweł II - Papież Rodziny

XII Dzień Papieski. Jan Paweł II - Papież Rodziny

Ruszyła kolejna kampania Dnia Papieskiego

(Fot. EAST NEWS/LASKI COLLECTION, EAST NEWS/LASKI DIFFUSION, ASSOCIATED PRESS/EAST NEWS)


Fundacja Świętego Mikołaja (www.mikolaj.org.pl), wspólnie z Fundacją Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (www.dzielo.pl), rozpoczęła ogólnopolską multimedialną kampanię społeczną promującą XII Dzień Papieski. Dzień jest obchodzony co roku w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym roku przypada on w dniu 14 października. Głównym celem akcji jest rozpowszechnianie myśli papieskiejoraz promocja tegorocznego hasła „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Dodatkowo, w trakcie trwania kampanii i w czasie obchodów zbierane będą fundusze na rzecz programu stypendialnego dla ubogiej i zdolnej młodzieży z terenów wiejskich, prowadzonego przez „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Patronat medialny nad Dniem Papieskim objęły Polskie Radio, Rzeczpospolita i TVP.

Fundacja Świętego Mikołaja wspiera organizację kampanii Dnia Papieskiego od 2005 roku. W tym roku główne obchody zaplanowane są na 13 i 14 października. W programie znalazły się m. in. koncerty, konkursy, happeningi, panele dyskusyjne i konferencje naukowe.

Fundusz stypendialny można wesprzeć wysyłając SMS pod numer 72 50 (koszt 2,46 zł z VAT), dzwoniąc na numer: 704 20 7250 (2,50 zł z VAT) lub wpłacając pieniądze na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001.

Kampania społeczna obejmuje telewizję, radio, nośniki outdoorowe oraz internet.  Powierzchnia reklamowa została przekazana bezpłatnie lub za symboliczną opłatą.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia powstała w 2000 roku, jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez szerzenie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Fundacja organizuje Dzień Papieski, przyznaje nagrody TOTUS, prowadzi program stypendialny dla młodzieży w wieku szkolnym, organizuje też Konkurs Akademicki o indeks na studia dziennikarskie i polityki społecznej. Dzięki zbiórkom funduszy, już 2500 młodych osób otrzymuje stypendia i może rozwijać swoje zdolności i zainteresowania.


 Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.