Koncert „Herbert 3.0” w radiowej Trójce. Zapraszamy do słuchania

Koncert „Herbert 3.0” w radiowej Trójce. Zapraszamy do słuchania

Z okazji 20. rocznicy śmierci Zbigniewa Herberta Program 3 Polskiego Radia, Fundacja Świętego Mikołaja oraz Narodowe Centrum Kultury przygotowały wyjątkowy koncert na podstawie twórczości poety w wykonaniu artystów młodego i średniego pokolenia.

Koncert będzie transmitowany na falach Trójki w sobotę, 22 grudnia o godzinie 20.05. Wydarzenie odbędzie się w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej z udziałem publiczności oraz zostanie wydane w na płycie. Zaproszenie do wzięcia udziału w koncercie „Herbert 3.0″ przyjęli: AbraDab, Mela Koteluk, Król, Limboski, Czesław Mozil, Skubas, Justyna Święs (The Dumplings), Wojciech Waglewski i Krzysztof Zalewski. Przyjacielem wydarzenia jest Paweł „Pablopavo″ Sołtys, a artystycznym opiekunem przedsięwzięcia jest Miłosz Wośko — kompozytor i producent. Towarzyszyć artystom w interpretacji poezji Herberta będą: pięcioosobowy zespół muzyczny, kameralna orkiestra smyczkowa złożona z muzyków orkiestry Aukso oraz czteroosobowa sekcja dęta. Każdy z muzyków został poproszony o wybranie wiersza, napisanie do niego muzyki oraz autorską interpretację. 

Przypominamy również o Warszawskim Festiwalu Herbertowskim, który odbył się w październiku tego roku. Teologia Polityczna przypomniała trzy twarze poety: Herberta-poety, Herberta-filozofa i Herberta-obywatela. Na czwartym spotkaniu dokonaliśmy reintegracji dorobku autora Pana Cogito. Zapraszamy do powtórnego zanurzenia się w dorobku klasyka polskiej poezji.

Zobacz wszystkie debaty Warszawskiego Festiwalu Herbertowskiego

Przeczytaj tygodnik „Teologii Politycznej Co Tydzień″: Herbert. Obrońca polis.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i przygotowany we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja i Narodowym Centrum Kultury.


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.