Joanna Skolik: Conrad nadal ma nam bardzo wiele do powiedzenia

Joanna Skolik: Conrad nadal ma nam bardzo wiele do powiedzenia

„Warszawski Festiwal Conradowski: Barbarzyńca. Bestia. Europejczyk”, udowodnił, że Conrad i jego twórczość nadal budzą zainteresowanie odbiorców – pisze dr Joanna Skolik z Uniwersytetu Opolskiego

„Warszawski Festiwal Conradowski: Barbarzyńca. Bestia. Europejczyk”, zorganizowany przez Teologię Polityczną oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym miałam przyjemność uczestniczyć udowodnił, że Conrad i jego twórczość są nie tylko inspiracją dla ludzi sztuki, wyzwaniem dla badaczy literatury, ale nadal budzą zainteresowanie odbiorców.

Conrad nie jest zakurzonym klasykiem, ale pisarzem współczesnym, który ma nam bardzo wiele do powiedzenia

To, że przed każdą projekcją na sali kinowej w Muzeum Powstania Warszawskiego podczas dyskusji poprzedzającej projekcję jednego z filmów powstałych na kanwie dzieł Conrada gromadziło się wielu widzów, pozwala cieszyć się, że Conrad wciąż jest aktualny, że przyciąga ludzi którzy poszukują odpowiedzi na pytanie o kondycję współczesnego człowieka. Ich obecność udowadnia że Conrad nie jest zakurzonym klasykiem, ale pisarzem współczesnym, który niezmiennie ma nam bardzo wiele do powiedzenia.

Dr Joanna Skolik
Uniwersytet Opolski

Dr Joanna Skolik uczestniczyła w debacie poprzedzającej film Francisa Forda Coppoli „Czas Apokalipsy”


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.