„Trzy pokolenia pamięci” – pod takim tytułem w najbliższą niedzielę w warszawskiej „Kinotece” będzie miał miejsce przegląd filmów poświęconych Holokaustowi. Prezentowane filmy to artystyczny i dokumentalny zapis historii trzech pokoleń, które żyją w cieniu Zagłady. W ten sposób Instytut Pileckiego chce upamiętnić 74. Rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego –Auschwitz-Birkenau.
Przygotowany przez organizatorów program to unikalne zestawienie filmów, które nie były dotychczas prezentowane szerszej publiczności oraz tych, które nie miały polskiej premiery. Filmy fabularne to spojrzenia z czterech krajów: Węgier, Słowacji oraz Izraela i Austrii. W paśmie dokumentalnym znajdą Państwo dwa filmy – z Izraela oraz Stanów Zjednoczonych, a także często już zapomniane polskie obrazy, kręcone tuż po zakończeniu wojny i stanowiące jedne z najstarszych świadectw zbrodni niemieckiego totalitaryzmu.
Tegoroczne wydarzenie poświęconej jest trzem generacjom: ofiar i świadków Zagłady, a także ich dzieci i wnuków. Organizowane jest w 74. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau oraz w przypadający 27 stycznia Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Pełny program pokazu dostępny na stronie Instytutu Pileckiego
Bezpłatne wejściówki na każdy z filmów oraz na pokaz filmów krótkometrażowych można dostać w kasach „Kinoteki” (Warszawa, Plac Defilad 1).
Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.
Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?