Iluzja wolnej Białorusi – Marek Budzisz

Iluzja wolnej Białorusi – Marek Budzisz

„Możemy obserwować posunięcia ponadstandardowe i być może to dopiero początek tego, co się będzie działo w rozgrywce o Białoruś” – pisze Marek Budzisz w książce „Iluzja wolnej Białorusi. Jak walcząc o demokrację, można utracić ojczyznę”. Publikacja ukazała się staraniem Wydawnictwa Nowej Konfederacji w serii „Kroniki międzyepoki”.

Tytuł: Iluzja wolnej Białorusi
Autor: Marek Budzisz
Wydawca: Nowa Konfederacja
ISBN: 9788395982651
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka ze skrzydełkami / wersja e-book

Liczba stron: 352

– Obserwowałem białoruskie wydarzenia ostatniego roku uważnie. Interesowały mnie polityczne zapasy Aleksandra Łukaszenki z Moskwą, perspektywy demokratyzacji systemu, stan gospodarki i rosnące aspiracje wolnościowe Białorusinów – pisze Marek Budzisz. I zastanawia się na łamach swej książki jaki jest efekt białoruskich wydarzeń ostatnich miesięcy? – Z pewnością wzmocniły się wpływy Moskwy, które jeszcze trudniej będzie w przyszłości podważyć. Niektóre zjawiska, jak sądzę, można było przewidzieć, a polityka zarówno Warszawy, jak i całego Zachodu, mogła w mniejszym stopniu kierować się porywami serca, wynikać  z rozeznania sytuacji i być przez to skuteczniejsza. Tak się jednak nie stało. Szkoda – zauważa Budzisz.

O Autorze: 
Marek Budzisz – analityk spraw wschodnich, były dziennikarz (TVP – Puls Dnia, Życie, Radio Plus), z wykształcenia historyk, obecnie przedsiębiorca. Był doradcą dwóch ministrów w rządzie Jerzego Buzka. Prowadzi blog poświęcony Rosji na portalu Salon 24.

Spis treści

Przeczytaj fragment książki

Książka dostępna na stronie Wydawnictwa Nowej Konfederacji


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.