Iluzja wolnej Białorusi – Marek Budzisz

Iluzja wolnej Białorusi – Marek Budzisz

„Możemy obserwować posunięcia ponadstandardowe i być może to dopiero początek tego, co się będzie działo w rozgrywce o Białoruś” – pisze Marek Budzisz w książce „Iluzja wolnej Białorusi. Jak walcząc o demokrację, można utracić ojczyznę”. Publikacja ukazała się staraniem Wydawnictwa Nowej Konfederacji w serii „Kroniki międzyepoki”.

Tytuł: Iluzja wolnej Białorusi
Autor: Marek Budzisz
Wydawca: Nowa Konfederacja
ISBN: 9788395982651
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka ze skrzydełkami / wersja e-book

Liczba stron: 352

– Obserwowałem białoruskie wydarzenia ostatniego roku uważnie. Interesowały mnie polityczne zapasy Aleksandra Łukaszenki z Moskwą, perspektywy demokratyzacji systemu, stan gospodarki i rosnące aspiracje wolnościowe Białorusinów – pisze Marek Budzisz. I zastanawia się na łamach swej książki jaki jest efekt białoruskich wydarzeń ostatnich miesięcy? – Z pewnością wzmocniły się wpływy Moskwy, które jeszcze trudniej będzie w przyszłości podważyć. Niektóre zjawiska, jak sądzę, można było przewidzieć, a polityka zarówno Warszawy, jak i całego Zachodu, mogła w mniejszym stopniu kierować się porywami serca, wynikać  z rozeznania sytuacji i być przez to skuteczniejsza. Tak się jednak nie stało. Szkoda – zauważa Budzisz.

O Autorze: 
Marek Budzisz – analityk spraw wschodnich, były dziennikarz (TVP – Puls Dnia, Życie, Radio Plus), z wykształcenia historyk, obecnie przedsiębiorca. Był doradcą dwóch ministrów w rządzie Jerzego Buzka. Prowadzi blog poświęcony Rosji na portalu Salon 24.

Spis treści

Przeczytaj fragment książki

Książka dostępna na stronie Wydawnictwa Nowej Konfederacji


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.