Doświadczanie świata. Eseje o myśli Romana Ingardena – red. Tomasz Maślanka

Nakładem wydawnictwa Narodowego Centrum Kultury ukazała się książka „Doświadczanie świata. Eseje o myśli Romana Ingardena”. Tom zawiera artykuły naukowe i eseje współczesnych humanistów na temat twórczości wybitnego polskiego filozofa.

Tytuł: Doświadczanie świata. Eseje o myśli Romana Ingardena
Autorzy: Praca zbiorowa pod redakcją Tomasza Maślanki
Wydawca: Narodowe Centrum Kultury
ISBN: 978-83-7982-410-6
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 400
Oprawa: twarda

Opis wydawcy:

Tom jubileuszowy w 50. rocznicę śmierci Romana Ingardena, gromadzący artykuły naukowe i eseje autorstwa wybitnych współczesnych humanistów na temat twórczości wybitnego filozofa. Autorzy podejmują refleksję nad najważniejszymi zagadnieniami z obszaru badań i fascynacji naukowych polskiego myśliciela, m.in. fenomenologii, metafizyki, estetyki, kultury, sztuki, teorii literatury. Ukazują jego dorobek z perspektywy najnowszych ustaleń badawczych.

Książka dostępna na stronie wydawcy


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.