Nakładem wydawnictwa Narodowego Centrum Kultury ukazała się książka „Doświadczanie świata. Eseje o myśli Romana Ingardena”. Tom zawiera artykuły naukowe i eseje współczesnych humanistów na temat twórczości wybitnego polskiego filozofa.
Tytuł: Doświadczanie świata. Eseje o myśli Romana Ingardena
Autorzy: Praca zbiorowa pod redakcją Tomasza Maślanki
Wydawca: Narodowe Centrum Kultury
ISBN: 978-83-7982-410-6
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 400
Oprawa: twarda
Opis wydawcy:
Tom jubileuszowy w 50. rocznicę śmierci Romana Ingardena, gromadzący artykuły naukowe i eseje autorstwa wybitnych współczesnych humanistów na temat twórczości wybitnego filozofa. Autorzy podejmują refleksję nad najważniejszymi zagadnieniami z obszaru badań i fascynacji naukowych polskiego myśliciela, m.in. fenomenologii, metafizyki, estetyki, kultury, sztuki, teorii literatury. Ukazują jego dorobek z perspektywy najnowszych ustaleń badawczych.
Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.
Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?