Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Góra Tabor – Wiesław Helak

Góra Tabor – Wiesław Helak

Nowa powieść Wiesława Helaka jest fascynującym portretem międzywojennej Polski i jej tragicznego końca. – To obraz wielobarwny, daleki od jednoznaczności. Historia „przemieniania” się II Rzeczypospolitej, ówczesnej Europy, jak i głównego bohatera – czytamy w opisie książki. Zdaniem wydawcy, „Góra Tabor” jest poniekąd kontynuacją głośnego eposu „Na Zbruczem”.

Góra Tabor – Wiesław Helak
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: ARCANA 
Liczba stron: 386
ISBN: 978-83-65350-51-0

 „Góra Tabor jest powieścią wybitną, świetnie napisaną, zachwycającą opisami pejzaży i sztuki, a niektóre jej partie, na przykład opis zamachu majowego w Warszawie roku 1926, dosłownie zapierają dech w piersiach” – pisze o książce literaturoznawca prof. Maciej Urbanowski

_____

Wiesław Helak – urodzony w 1948 roku reżyser i scenarzysta filmowy (filmy: Złodziej wg dramatu Wiesława Myśliwskiego, Coś się kończy, Opowieść Harley’a). Autor powieści: Lwowska noc, Scenariusze sy­beryjskie, Tryhubowa, Tchnienie. Powieść Nad Zbruczem w 2018 roku została wyróżniona Nagrodą Literacką im. Józefa Mackiewicza, a także Nagrodą Identitas dla najlepszej książki 2018 roku. 

Przeczytaj fragment książki


Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.