Góra Tabor – Wiesław Helak

Góra Tabor – Wiesław Helak

Nowa powieść Wiesława Helaka jest fascynującym portretem międzywojennej Polski i jej tragicznego końca. – To obraz wielobarwny, daleki od jednoznaczności. Historia „przemieniania” się II Rzeczypospolitej, ówczesnej Europy, jak i głównego bohatera – czytamy w opisie książki. Zdaniem wydawcy, „Góra Tabor” jest poniekąd kontynuacją głośnego eposu „Na Zbruczem”.

Góra Tabor – Wiesław Helak
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: ARCANA 
Liczba stron: 386
ISBN: 978-83-65350-51-0

 „Góra Tabor jest powieścią wybitną, świetnie napisaną, zachwycającą opisami pejzaży i sztuki, a niektóre jej partie, na przykład opis zamachu majowego w Warszawie roku 1926, dosłownie zapierają dech w piersiach” – pisze o książce literaturoznawca prof. Maciej Urbanowski

_____

Wiesław Helak – urodzony w 1948 roku reżyser i scenarzysta filmowy (filmy: Złodziej wg dramatu Wiesława Myśliwskiego, Coś się kończy, Opowieść Harley’a). Autor powieści: Lwowska noc, Scenariusze sy­beryjskie, Tryhubowa, Tchnienie. Powieść Nad Zbruczem w 2018 roku została wyróżniona Nagrodą Literacką im. Józefa Mackiewicza, a także Nagrodą Identitas dla najlepszej książki 2018 roku. 

Przeczytaj fragment książki

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.