Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Góra Tabor – Wiesław Helak

Góra Tabor – Wiesław Helak

Nowa powieść Wiesława Helaka jest fascynującym portretem międzywojennej Polski i jej tragicznego końca. – To obraz wielobarwny, daleki od jednoznaczności. Historia „przemieniania” się II Rzeczypospolitej, ówczesnej Europy, jak i głównego bohatera – czytamy w opisie książki. Zdaniem wydawcy, „Góra Tabor” jest poniekąd kontynuacją głośnego eposu „Na Zbruczem”.

Góra Tabor – Wiesław Helak
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: ARCANA 
Liczba stron: 386
ISBN: 978-83-65350-51-0

 „Góra Tabor jest powieścią wybitną, świetnie napisaną, zachwycającą opisami pejzaży i sztuki, a niektóre jej partie, na przykład opis zamachu majowego w Warszawie roku 1926, dosłownie zapierają dech w piersiach” – pisze o książce literaturoznawca prof. Maciej Urbanowski

_____

Wiesław Helak – urodzony w 1948 roku reżyser i scenarzysta filmowy (filmy: Złodziej wg dramatu Wiesława Myśliwskiego, Coś się kończy, Opowieść Harley’a). Autor powieści: Lwowska noc, Scenariusze sy­beryjskie, Tryhubowa, Tchnienie. Powieść Nad Zbruczem w 2018 roku została wyróżniona Nagrodą Literacką im. Józefa Mackiewicza, a także Nagrodą Identitas dla najlepszej książki 2018 roku. 

Przeczytaj fragment książki


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Kotwice w niebie” Rémiego Brague'a po polsku
Zostań współwydawcą pierwszego tłumaczenia książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.