Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Filozof spogląda na historię. Rozmowa z Dariuszem Karłowiczem w Programie 2 Polskiego Radia

Filozof spogląda na historię. Rozmowa z Dariuszem Karłowiczem w Programie 2 Polskiego Radia

Historia interesuje mnie ahistorycznie, anachronicznie. Szukam w niej odpowiedzi na pytania całkowicie współczesne, tylko to wydaje mi się w istocie zajmujące – mówił Dariusz Karłowicz w audycji „O wszystkim z kulturą" wyemitowanej wczoraj w Programie 2 Polskiego Radia. Redaktor naczelny „Teologii Politycznej" rozmawiał o swoich niedawnych publikacjach: wznowionej książce „Sokrates i inni święci” oraz premierze „Teby-Smoleńsk-Warszawa”. Zachęcamy do wysłuchania audycji.

W kondycji Ojców Kościoła było coś, co nas łączy. Chrześcijaństwo nie było w ich czasach siłą dominującą. Otoczeni byli oni przez świat obojętny, a od czasu do czasu żarliwie wrogi wobec chrześcijaństwa. Musieli jakoś się odnaleźć: nie wybierając nigdy katakumb, ani też nie rozpuszczając się w tamtejszym świecie – mówił Dariusz Karłowicz na antenie Programu 2 Polskiego Radia.

Prowadzący audycję – Michał Nowak – dopytywał Dariusza Karłowicza o postawy wczesnych chrześcijan wobec antycznej filozofii i idei rozumu, które filozof opisał w swojej książce „Sokrates i inni święci".

Link do całej audycji.

Kup książkę  „Teby-Smoleńsk-Warszawa. O złudzeniu nietragiczności polityki”.

Kup książkę „Sokrates i inni święci”.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Kotwice w niebie” Rémiego Brague'a po polsku
Zostań współwydawcą pierwszego tłumaczenia książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.