Filozof spogląda na historię. Rozmowa z Dariuszem Karłowiczem w Programie 2 Polskiego Radia

Filozof spogląda na historię. Rozmowa z Dariuszem Karłowiczem w Programie 2 Polskiego Radia

Historia interesuje mnie ahistorycznie, anachronicznie. Szukam w niej odpowiedzi na pytania całkowicie współczesne, tylko to wydaje mi się w istocie zajmujące – mówił Dariusz Karłowicz w audycji „O wszystkim z kulturą" wyemitowanej wczoraj w Programie 2 Polskiego Radia. Redaktor naczelny „Teologii Politycznej" rozmawiał o swoich niedawnych publikacjach: wznowionej książce „Sokrates i inni święci” oraz premierze „Teby-Smoleńsk-Warszawa”. Zachęcamy do wysłuchania audycji.

W kondycji Ojców Kościoła było coś, co nas łączy. Chrześcijaństwo nie było w ich czasach siłą dominującą. Otoczeni byli oni przez świat obojętny, a od czasu do czasu żarliwie wrogi wobec chrześcijaństwa. Musieli jakoś się odnaleźć: nie wybierając nigdy katakumb, ani też nie rozpuszczając się w tamtejszym świecie – mówił Dariusz Karłowicz na antenie Programu 2 Polskiego Radia.

Prowadzący audycję – Michał Nowak – dopytywał Dariusza Karłowicza o postawy wczesnych chrześcijan wobec antycznej filozofii i idei rozumu, które filozof opisał w swojej książce „Sokrates i inni święci".

Link do całej audycji.

Kup książkę  „Teby-Smoleńsk-Warszawa. O złudzeniu nietragiczności polityki”.

Kup książkę „Sokrates i inni święci”.


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Wesprzyj wydanie książki „Pamięć Polski. Pamięć sąsiadów. Pamięć Europy”
Ten, kto podważa zasadność polityki historycznej, podejmuje próbę przekonania wiatru, żeby nie wiał.
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.