Feniks 2019: wyróżnienia dla książek Cichockiego i Tomczyka

Feniks 2019: wyróżnienia dla książek Cichockiego i Tomczyka

Miło nam poinformować, że dwie książki wydane przez Teologię Polityczną zdobyły nagrodę trwających właśnie Targów Wydawców Katolickich. Książka Marka A. Cichockiego „Północ i południe” zdobyła wyróżnienie Feniks 2019 w kategorii „Eseistyka”. Natomiast „Dramaty” Wojciecha Tomczyka otrzymały wyróżnienie Feniks 2019 w kategorii „Literatura”.

W uzasadnieniu dla wyróżnienia książki Marka A. Cichockiego kapituła napisała, że „stawia [ona] trudne pytania o ideowe korzenie Polski, jej narodowej wspólnoty, także sensu i miejsce w Europie. Marek A. Cichocki zaprasza do wspólnotowego myślenia o tym skąd jesteśmy, gdzie są nasze korzenie i pokoleniowe siły. Autor w niezwykle erudycyjny sposób wydobywa na jaw najważniejsze historyczne i duchowe uwarunkowania, dzięki czemu nasze spojrzenie na palące kwestie współczesnej Europy nabierają o wiele głębszego wymiaru”.

Wyróżnienie zbioru dramatów Wojciecha Tomczyka kapituła uzasadniała tym, że jest to „unikalna w krajobrazie współczesnego polskiego piśmiennictwa literacka analiza historii naszego kraju i zmian kulturowo-społecznych, jakie zaszyły w nim w ostatnich kilkudziesięciu latach. Utwory zebrane w tej publikacji, choć oparte na kanwie współczesnych wydarzeń historycznych, zachowują niezwykle uniwersalny wymiar i przesłanie. Tym samym, autor buduje w swoich dramatach niezwykle wierny obraz Polski i Polaków”.

Ogłoszenie werdyktu nastąpiło podczas ceremonii otwarcia XXV Targów Wydawców Katolickich, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wyróżnione książki można nabyć podczas targów – w promocyjnych cenach – na stoisku Teologii Politycznej nr 123, zapraszamy! Książki można kupić również w księgarni Teologii Politycznej!

Polnoc i Poludnie Marek A Cichocki4  front PIW TP 30.09.18


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii PolitycznejKliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.