Feniks 2019: wyróżnienia dla książek Cichockiego i Tomczyka

Feniks 2019: wyróżnienia dla książek Cichockiego i Tomczyka

Miło nam poinformować, że dwie książki wydane przez Teologię Polityczną zdobyły nagrodę trwających właśnie Targów Wydawców Katolickich. Książka Marka A. Cichockiego „Północ i południe” zdobyła wyróżnienie Feniks 2019 w kategorii „Eseistyka”. Natomiast „Dramaty” Wojciecha Tomczyka otrzymały wyróżnienie Feniks 2019 w kategorii „Literatura”.

W uzasadnieniu dla wyróżnienia książki Marka A. Cichockiego kapituła napisała, że „stawia [ona] trudne pytania o ideowe korzenie Polski, jej narodowej wspólnoty, także sensu i miejsce w Europie. Marek A. Cichocki zaprasza do wspólnotowego myślenia o tym skąd jesteśmy, gdzie są nasze korzenie i pokoleniowe siły. Autor w niezwykle erudycyjny sposób wydobywa na jaw najważniejsze historyczne i duchowe uwarunkowania, dzięki czemu nasze spojrzenie na palące kwestie współczesnej Europy nabierają o wiele głębszego wymiaru”.

Wyróżnienie zbioru dramatów Wojciecha Tomczyka kapituła uzasadniała tym, że jest to „unikalna w krajobrazie współczesnego polskiego piśmiennictwa literacka analiza historii naszego kraju i zmian kulturowo-społecznych, jakie zaszyły w nim w ostatnich kilkudziesięciu latach. Utwory zebrane w tej publikacji, choć oparte na kanwie współczesnych wydarzeń historycznych, zachowują niezwykle uniwersalny wymiar i przesłanie. Tym samym, autor buduje w swoich dramatach niezwykle wierny obraz Polski i Polaków”.

Ogłoszenie werdyktu nastąpiło podczas ceremonii otwarcia XXV Targów Wydawców Katolickich, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wyróżnione książki można nabyć podczas targów – w promocyjnych cenach – na stoisku Teologii Politycznej nr 123, zapraszamy! Książki można kupić również w księgarni Teologii Politycznej!

Polnoc i Poludnie Marek A Cichocki4  front PIW TP 30.09.18


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Pomóż wydać  „Ucztę” Ksenofonta – 12. tom Biblioteki Klasycznej
„To jeden z najwybitniejszych i najcenniejszych utworów reprezentujących bogatą literaturę grecką okresu klasycznego” – Dorota Tymura
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.