[14.10 – GODZ. 12.00] Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza na debatę „Po co nam ten Synod? – oczekiwania, nadzieje, obawy?”

[14.10 – GODZ. 12.00] Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza na debatę „Po co nam ten Synod? – oczekiwania, nadzieje, obawy?”

Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza na debatę zatytułowaną „Po co nam ten Synod? – oczekiwania, nadzieje, obawy?”, organizowaną w związku z rozpoczętym Synodem Biskupów pod hasłem: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Spotkanie odbędzie się 14 października (czwartek) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej przy ul. Żytniej 11 w Warszawie.

9-10 października w Rzymie, a tydzień później we wszystkich diecezjach świata, rozpoczyna się zwołane przez papieża Franciszka XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów pod hasłem: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

Synod ten ma charakter wyjątkowy i ma szansę nadać nowe oblicze Kościołowi. Po raz pierwszy obejmie trzy fazy: lokalną, kontynentalną i powszechną, rozłożone w czasie od października 2021 r. do października 2023 r. Zasadniczym celem jest głębsze wprowadzenie w życie Kościoła zasady synodalności, wychodząc z założenia, że cały Lud Boży charakteryzuje „sensus fidei”, w związku z czym musi być on najpierw wysłuchany. Franciszek podkreśla, że „droga synodalności jest drogą, której Bóg oczekuje od Kościoła trzeciego tysiąclecia” i w tym kierunku winny iść zmiany.

W kontekście zbliżającego się „Synodu o synodalności” Katolicka Agencja Informacyjna organizuje debatę zatytułowaną „Po co nam ten Synod? – oczekiwania, nadzieje, obawy?”.

W wydarzeniu udział wezmą: Bp Piotr Jarecki – biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej, znawca społecznego nauczania Kościoła; Tomasz Terlikowski - publicysta, filozof; Dr. hab. Aleksander Bańka – prof. Uniwersytetu Śląskiego, delegat Kościoła w Polsce na otwarcie Synodu Biskupów w Rzymie, filozof, politolog; Monika Białkowska - publicystka, teolog oraz Marcin Przeciszewski – prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej. Spotkanie poprowadzi: Tomasz Królak z KAI.

Debata odbędzie się 14 października (czwartek) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej przy ul. Żytniej 11 w Warszawie (budynek Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza – paulistek).

Fot. Mazur / catholicchurch.org.uk


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.