Dariusz Karłowicz i Marek. A. Cichocki w nowym „Plusie Minusie”

Dariusz Karłowicz i Marek. A. Cichocki w nowym „Plusie Minusie”

W najnowszym wydaniu „Plusa Minusa” znalazły się dwa artykuły powiązane z Teologią Polityczną: artykuł Dariusza Karłowicza „Solidarność i miłosierdzie” oraz polemiczny tekst Jana Maciejewskiego o nowo wydanej książce Marka A. Cichockiego „Północ i Południe”. Zachęcamy do lektury!

Cały numer  „Plusa Minusa” dostępny jest w kioskach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej na www.rp.pl.

Dariusz Karłowicz: Sprawiedliwość społeczna nie zastąpi solidarności

„Refleksja nad współczesnym stanem kultury Zachodu pokazuje, że pęknięcie między nędzą a godnością nie zostało zasypane. Europa śni kolejny sen o ludzkiej samowystarczalności. Jeśli pierwsza połowa XX wieku pokazała, że utopia nie zastąpi solidarności, to druga połowa dowiodła, że nie zastąpią jej również społeczna sprawiedliwość ani aktywizm”.

Jan Maciejewski: Naiwność Marka Cichockiego

„Wydaje się, że jest tylko o krok od głupoty. Ma twarz zagubionego, nierozumiejącego, co się wokół niego dzieje, dziecka. A tak naprawdę jest kompletnie na odwrót. Z naiwności się nie wyrasta, tylko do niej dojrzewa. Jest pokorą wobec rzeczywistości, ale nie ma nic wspólnego z rezygnacją, bardziej z wiernością. Naiwność to wierność światu. Dlatego jest zawsze o krok przed mądrością”.

Życzymy owocnej lektury!


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.