Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Dariusz Karłowicz i Marek. A. Cichocki w nowym „Plusie Minusie”

Dariusz Karłowicz i Marek. A. Cichocki w nowym „Plusie Minusie”

W najnowszym wydaniu „Plusa Minusa” znalazły się dwa artykuły powiązane z Teologią Polityczną: artykuł Dariusza Karłowicza „Solidarność i miłosierdzie” oraz polemiczny tekst Jana Maciejewskiego o nowo wydanej książce Marka A. Cichockiego „Północ i Południe”. Zachęcamy do lektury!

Cały numer  „Plusa Minusa” dostępny jest w kioskach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej na www.rp.pl.

Dariusz Karłowicz: Sprawiedliwość społeczna nie zastąpi solidarności

„Refleksja nad współczesnym stanem kultury Zachodu pokazuje, że pęknięcie między nędzą a godnością nie zostało zasypane. Europa śni kolejny sen o ludzkiej samowystarczalności. Jeśli pierwsza połowa XX wieku pokazała, że utopia nie zastąpi solidarności, to druga połowa dowiodła, że nie zastąpią jej również społeczna sprawiedliwość ani aktywizm”.

Jan Maciejewski: Naiwność Marka Cichockiego

„Wydaje się, że jest tylko o krok od głupoty. Ma twarz zagubionego, nierozumiejącego, co się wokół niego dzieje, dziecka. A tak naprawdę jest kompletnie na odwrót. Z naiwności się nie wyrasta, tylko do niej dojrzewa. Jest pokorą wobec rzeczywistości, ale nie ma nic wspólnego z rezygnacją, bardziej z wiernością. Naiwność to wierność światu. Dlatego jest zawsze o krok przed mądrością”.

Życzymy owocnej lektury!


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.