Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Tomasz Herbich o książce „Drogi do nowoczesności” Gertrude Himmelfarb

Tomasz Herbich o książce „Drogi do nowoczesności” Gertrude Himmelfarb

Himmelfarb zaczyna swoją książkę od deklaracji, że stoi przed nią ambitny zamiar. Zamiar odebrania i odzyskania tradycji oświeceniowej. Komu chce ją odebrać? Frankocentrycznym interpretatorom tej tradycji, którzy jednostronnie dostrzegają w Oświeceniu przede wszystkim pewną wizję racjonalności charakterystyczną dla Oświecenia francuskiego – obejrzyj, jak o „Drogach do nowoczesności” opowiada Tomasz Herbich.

Dobiega końca zbiórka na książkę Gertrude Himmelfarb „Drogi do nowoczesności. Brytyjskie, francuskie i amerykańskie Oświecenia”. Do celu brakuje już naprawdę niewiele, dlatego uprzejmie prosimy Państwa o wsparcie. Można to zrobić klikając link: WPŁAĆ TERAZ

Przeczytaj fragment książki

 Wplac teraz new7

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn3


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.