Tomasz Herbich o książce „Drogi do nowoczesności” Gertrude Himmelfarb

Tomasz Herbich o książce „Drogi do nowoczesności” Gertrude Himmelfarb

Himmelfarb zaczyna swoją książkę od deklaracji, że stoi przed nią ambitny zamiar. Zamiar odebrania i odzyskania tradycji oświeceniowej. Komu chce ją odebrać? Frankocentrycznym interpretatorom tej tradycji, którzy jednostronnie dostrzegają w Oświeceniu przede wszystkim pewną wizję racjonalności charakterystyczną dla Oświecenia francuskiego – obejrzyj, jak o „Drogach do nowoczesności” opowiada Tomasz Herbich.

Dobiega końca zbiórka na książkę Gertrude Himmelfarb „Drogi do nowoczesności. Brytyjskie, francuskie i amerykańskie Oświecenia”. Do celu brakuje już naprawdę niewiele, dlatego uprzejmie prosimy Państwa o wsparcie. Można to zrobić klikając link: WPŁAĆ TERAZ

Przeczytaj fragment książki

 Wplac teraz new7

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn3


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.