Cykl spotkań o Stanisławie Grzesiuku [PRZYPOMINAMY]

Cykl spotkań o Stanisławie Grzesiuku [PRZYPOMINAMY]

W ramach cyklu „Czym żyliśmy w 2019” przypominamy wydarzenia, debaty, książki, które w mijającym roku zaistniały dzięki Teologii Politycznej. Tym razem zachęcamy do odświeżenia sobie cyklu debat poświęconych twórczości Stanisława Grzesiuka, którego piosenki śpiewał i grał Jan Młynarski z zespołem.

1. Przedwojenna Warszawa w szlagierach Grzesiuka

18 czerwca redakcja Teologii Politycznej przemieniła się na kilka chwil w przedwojenne, czerniakowskie podwórko. Połączone z koncertem spotkanie „Przedwojenna Warszawa w szlagierach Grzesiuka” zgromadziło na Koszykowej 24 tłumy miłośników muzyki i prozy stołecznego barda. W trakcie pierwszego z trzech planowanych wydarzeń, dedykowanych postaci Grzesiuka i warszawskim kontekstom jego życia i twórczości, słowem i muzyką malowali przedwojenną stolicę Mateusz Werner – filozof kultury i znawca kultury warszawskiej – oraz Jan Młynarski i Sebastian Jastrzębski, grający razem od lat w Warszawskim Combo Tanecznym. Spotkanie poprowadziła Natalia Szerszeń. 

">

„Przedwojenna Warszawa w szlagierach Grzesiuka" - fotorelacja ze spotkania

 

2. Przetrwać dzięki przyjaźni. Spotkanie o wojennych losach Stanisława Grzesiuka

24 lipca odbyło się drugie wydarzenie poświęcone Stanisławowi Grzesiukowi. Jan Młynarski wykonał utwory na bandżoli samego barda, a spotkanie uświetniła swoją obecnością Izabela Laszuk, wnuczka barda. W spotkaniu udział wzięła również Anna Bojara i Sebastian Jastrzębski z Warszawskiego Combo Tanecznego.

">

Przetrwać dzięki przyjaźni. Relacja ze spotkania o wojennych losach Stanisława Grzesiuka

 

3. Śpiewając po katastrofie. Spotkanie o losach Grzesiuka w Polsce Ludowej

Trzecie i ostatnie spotkanie z cyklu wydarzeń poświęconych Stanisławowi Grzesiukowi uświetniła obecność Mateusza Wernera, filozofa i krytyka kultury. Po raz kolejny goście Teologii Politycznej mieli okazję wysłuchać stołecznych szlagierów w wykonaniu Jana Młynarskiego, Anny Bojary oraz Sebastiana Jastrzębskiego z Warszawskiego Combo Tanecznego. Spotkanie poprowadziła Natalia Alicja Szerszeń, szukająca tropów uwikłanej w powojenną historię tożsamości Stanisława Grzesiuka.

">

Śpiewając po katastrofie. Relacja ze spotkania o losach Grzesiuka w Polsce Ludowej


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.