Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Cykl spotkań o Stanisławie Grzesiuku [PRZYPOMINAMY]

Cykl spotkań o Stanisławie Grzesiuku [PRZYPOMINAMY]

W ramach cyklu „Czym żyliśmy w 2019” przypominamy wydarzenia, debaty, książki, które w mijającym roku zaistniały dzięki Teologii Politycznej. Tym razem zachęcamy do odświeżenia sobie cyklu debat poświęconych twórczości Stanisława Grzesiuka, którego piosenki śpiewał i grał Jan Młynarski z zespołem.

1. Przedwojenna Warszawa w szlagierach Grzesiuka

18 czerwca redakcja Teologii Politycznej przemieniła się na kilka chwil w przedwojenne, czerniakowskie podwórko. Połączone z koncertem spotkanie „Przedwojenna Warszawa w szlagierach Grzesiuka” zgromadziło na Koszykowej 24 tłumy miłośników muzyki i prozy stołecznego barda. W trakcie pierwszego z trzech planowanych wydarzeń, dedykowanych postaci Grzesiuka i warszawskim kontekstom jego życia i twórczości, słowem i muzyką malowali przedwojenną stolicę Mateusz Werner – filozof kultury i znawca kultury warszawskiej – oraz Jan Młynarski i Sebastian Jastrzębski, grający razem od lat w Warszawskim Combo Tanecznym. Spotkanie poprowadziła Natalia Szerszeń. 

">

„Przedwojenna Warszawa w szlagierach Grzesiuka" - fotorelacja ze spotkania

 

2. Przetrwać dzięki przyjaźni. Spotkanie o wojennych losach Stanisława Grzesiuka

24 lipca odbyło się drugie wydarzenie poświęcone Stanisławowi Grzesiukowi. Jan Młynarski wykonał utwory na bandżoli samego barda, a spotkanie uświetniła swoją obecnością Izabela Laszuk, wnuczka barda. W spotkaniu udział wzięła również Anna Bojara i Sebastian Jastrzębski z Warszawskiego Combo Tanecznego.

">

Przetrwać dzięki przyjaźni. Relacja ze spotkania o wojennych losach Stanisława Grzesiuka

 

3. Śpiewając po katastrofie. Spotkanie o losach Grzesiuka w Polsce Ludowej

Trzecie i ostatnie spotkanie z cyklu wydarzeń poświęconych Stanisławowi Grzesiukowi uświetniła obecność Mateusza Wernera, filozofa i krytyka kultury. Po raz kolejny goście Teologii Politycznej mieli okazję wysłuchać stołecznych szlagierów w wykonaniu Jana Młynarskiego, Anny Bojary oraz Sebastiana Jastrzębskiego z Warszawskiego Combo Tanecznego. Spotkanie poprowadziła Natalia Alicja Szerszeń, szukająca tropów uwikłanej w powojenną historię tożsamości Stanisława Grzesiuka.

">

Śpiewając po katastrofie. Relacja ze spotkania o losach Grzesiuka w Polsce Ludowej


Jeżeli podobał się Państwu ten artykuł?

Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.

Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.