"Teologia Polityczna" jest jednym z tych niezwykłych zjawisk współczesnej Polski, które pozwala żywić nadzieję na rozwój naszego życia intelektualnego. Powstała bez żadnej pomocy z zewnątrz jako owoc pasji dwóch młodych filozofów i w ciągu kilku lat stała się instytucją znaczącą i coraz szerzej funkcjonującym środowiskiem.
W naszą konformistyczną kulturową codzienność "Teologia" wnosi powiew świeżości, spełniając jednocześnie kryteria powagi intelektualnej. Jest nie tylko alternatywą dla dominujących nurtów, ale poprzez wymiar swoich poszukiwań odsłania ich miałkość. Pokazuje i przywraca głębię polityce, która w III RP stała się swoją karykaturą.
Bronisław Wildstein
Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!
(ur. 1952) – publicysta, dziennikarz, pisarz. W latach 2006–2007 prezes zarządu Telewizji Polskiej. Kawaler Orderu Orła Białego. Jeden z założycieli Studenckiego Komitetu Solidarności w Krakowie, współpracownik Komitetu Obrony Robotników. Autor powieści: Jak woda (1989), Brat (1992), Mistrz (2004), Dolina nicości (2008), Czas niedokonany (2011), Ukryty (2012), Dom wybranych (2016), oraz zbiorów esejów, m.in. O kulturze rewolucji (2018) oraz Bunt i afirmacja (2020). Laureat licznych nagród, w tym Nagrody Fundacji im. Kościelskich i Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.